Vi har anmält oss till
Arbetsmiljödagen i Norr

Anmälda Arbetsmiljödagen i Norr 18 september 2019

Andreas Olofsson AB

Erika Larsson, Boliden

 

Audio & Musikservice AB

Dennis Fredriksson, Skellefteå

Bergteamet AB

Alexandra Östlund, Boliden

Emma Arvidsson, Boliden

Big Peak AB

Bengt Wahlstedt, Örebro

Björkdalsgruvan AB

Åsa Hjelmdahl, Björkdal

Fredrik Johansson, Björkdal

Malin Linder, Björkdal

Blåsippan rehab AB

Eilert Laestadius, Umeå

Boliden Mineral AB

Maria Lagerhielm, Boliden

Lina Barrebo, Boliden

Lena Drugge, Boliden

Magnus Westerlund, Kankberg

Linda Blancher, Boliden

Maria Forsell, Boliden

John Falkman, Kankberg

Helena Lidman, Kankberg

Nina Oskarsson, Boliden

Annika Kruuna, Boliden

City Öppenvård AB

Per Landfors, Luleå

Anna Skalman, Luleå

Contractor Bygg Holding Norr AB

Peter Gyllenberg, Skellefteå

Evelina Söderlund, Skellefteå

Pehr Lundström, Skellefteå

Torbjörn Israelsson, Skellefteå

Markus Möller, Skellefteå

Cranab AB

Mikael Öbrand, Vindeln

Kennet Lundström, Vindeln

Anders Forsman, Vindeln

CSCE AB

Johnny Winterlund, Skellefteå

Anders Fahlman, Skellefteå

Curatina AB

Mia Nordlund, Piteå

Susanne Sahlén Nyberg, Piteå

Dagar i Norr

Lars Koverberg, Skellefteå

Anders Wistemar, Skellefteå

Karin Lundström Rawden, Skellefteå

Stefan Berg, Skellefteå

Wiveca Ögren, Skellefteå

Albin Mannberg, Skellefteå

Anna-Lena Johannesén, Skellefteå

Samuel Forsman, Skellefteå

DiLucias Utvecklingsbyrå AB

Karina DiLucia, Innansjön

Ecoclime Group AB

Jimmy Andersson, Umeå

EcoRub AB

Per Markström, Hökmark

Oscar Mikaelsson, Hökmark

Energiservice AB

Thomas Wikström, Skellefteå

Esam AB

Hans Bredberg, Umeå

David Thomas, Umeå

Explizit Environment AB

Karin Edenteg, Skellefteå

FBE Konsult AB

Jörgen Andersson, Umeå

Camilla Sandberg, Skellefteå

Feelgood Företagshälsovård AB

Ros-Marie Kemi, Luleå

Catharina Eckeskog, Umeå

Christine Thunell, Umeå

 

Flow Module AB

Mikael Rehnberg, Skellefteå

Folkparken Skellefteå

Lina Björk Larsson

Fält Communications AB

Anna Edvall, Umeå

Per Westermark, Umeå

 

gr8 meetings AB

Micke Darmell, Malmö

Handelsbanken AB

Bärndt Hedman, Skellefteå

Eva Berggren, Skellefteå

Ulrika Sehlstedt, Skellefteå

Ida Enberg, Skellefteå

Hitta Balansen

Gunnel Rehn, Sävar

Carina Rönnlund, Umeå

Holmlunds Måleri AB

Lisa Brännström, Skellefteå

Indexator Rotator Systems AB

Staffan Engström, Vindeln

Jobout/ Burde Förlags AB

André Tjelde, Växjö

Komatsu Forest AB

Karina Granström, Umeå

Stefan Sundström, Umeå

Håkan Uusimäki, Umeå

Kommunhälsan, Skellefteå Kommun

Johanna Jonasson, Skellefteå

 

Kompetenslaget AB

Peter Strand, Piteå

Ann-Louise Larsson, Skellefteå

Anders Lindberg, Piteå

Luleå Energi AB

Marko Lassheikki, Luleå

Luleå Kommun

Monica Isaksson, Luleå

Frida Larsson, Luleå

Elsie Oja, Luleå

Emelie Sandberg, Luleå

Britt-Inger Jonsson, Luleå

Maria Johansson, Luleå

Anna Lindberg Outinen, Luleå

Lövånger Elektronik AB

Helen Englund Åberg, Lövånger

Anna Andersson, Lövånger

Martinsons Såg

Nicklas Åberg, Bygdsiljum

 

Maxieffect AB

Marcus Karlsson, Stockholm

 

Medlefors Hotell & Konferens AB

Linda Carstedt, Skellefteå

Annica Blom, Skellefteå

Ann-Charlott Pavval, Skellefteå

Linda Olsson, Skellefteå

Anneli Nygren, Skellefteå

Hanna Lundqvist, Skellefteå

Metso Sweden AB

Viktoria Enmark, Ersmark

Mikael Johansson, Ersmark

Munkviken Konferens

Ola Fahlgren, Munkviken

Sandra Jakobsson, Munkviken

Nordea Bank AB

Marika Ohlsson, Skellefteå

Norran Affärsliv

Lars Westerlund, Skellefteå

Nämndemansgården AB

Mathias Åman, Umeå

Carina Kåla, Stockholm

Outotec Sweden AB

Madelen Karlsson, Skellefteå

PacsOn AB

Ulf Wiklund, Skellefteå

Peter Lundström, Skellefteå

Kalle Melander, Skellefteå

Johan Logardt Viklund, Skellefteå

PiteEnergi AB

Sofie Edström, Piteå

Jimmy Nilsson, Piteå

Lars Ökvist, Piteå

PiteEnergi Elhandel AB

Maria Johansson, Piteå

AB Previa

Monika Söderström, Skellefteå

Maria Åberg, Skellefteå

Railcare AB

Adam Sundin, Skelleftehamn

Lorentz Rydén, Skelleftehamn

Region Norrbotten

Anita Nyström, Piteå

RISE Research Institutes of Sweden AB

Clas Hellsén, Stockholm

 

Shorelink AB

Maria Lundmark, Piteå

Skråmträsk Saloon AB

Micke Lundgren, Skråmträsk

Nina Wikner, Skråmträsk

 

Skellefteå Kommun

Anna Lundmark, Skellefteå

Maria Lindberg, Skellefteå

Johanna Palo, Skellefteå

Lena Kerns, Skellefteå

Karina Frimodig, Skellefteå

Eva Hård, Skellefteå

Skellefteå Kommun Solkraft

Åsa Forssell, Skellefteå

Stina Forsell, Skellefteå

Mikael Andersson, Skellefteå

Mikael Björk, Skellefteå

Mikael Larsson, Skellefteå

Anita Larsson, Skellefteå

Skellefteå Kraft Elnät AB

Tina Granqvist Pahlén, Skellefteå

Skellefteå Kraft AB

Maria Holmström, Skellefteå

Smarteyes AB

Tomas Nilsson, Skellefteå

Jenny Lindholm, Piteå

 

Snidex AB

Siv Rehnling, Burträsk

 

Specma Component AB

Lars Granqvist-Pahlén, Skellefteå

SSG Standars Solutions Group AB

Lena Modin, Sundsvall

 

Stena Recycling AB

André Jonsson, Skellefteå

Stielli Kommunikation AB

Christina Stielli, Stockholm

Stiftelsen Yrkeshögskolan, SKY

Göran Arveståhl, Hallsberg

Succedo AB

Lars Lundström, Kåge

Umeå Energi AB

Lotta Jonsson, Umeå

Andreas J Andersson, Umeå

Lars Mångsén, Umeå

Kristina Lundberg, Umeå

Sofia Wikberg, Umeå

Daniel Eliasson, Umeå

Erik Westerlund, Umeå

 

Umeå Kommun

Eija Lind, Umeå

Hanna Ekman, Umeå

Christina Ingmansson, Umeå

Annika Kjellsson Lind, Umeå

Christer Viklund, Umeå

Fredrik Eriksson, Umeå

Lukas Bergemo, Umeå

Göran Akre, Umeå

Ulrika Bertilsson, Umeå

Lars Dahlén, Umeå

Umeå Kommun Viva Kompetenscentrum

Ola Lundberg, Umeå

Umeå Universitet

Linda Johansson, Umeå

Ellinor Hansson, Umeå

Camilla Wiglöv, Umeå

Lillemor Teglund, Umeå

Anette Holmqvist. Umeå

Siv Gunnarsson, Umeå

Berit Johansson-Sandberg, Umeå

Ginny Jonsson, Umeå

Teresia Andersson, Umeå

Umia Innovation AB

Maria Mårtensson, Skellefteå

Unghästen – Västerbottensteatern AB

David Åkerlund, Skellefteå

Niklas Larsson Lirell, Skellefteå

Wibax AB

Therese Öström, Piteå

Vilja Öppenvård AB

Olov Stenlund, Skellefteå

Anna Gustafsson, Skellefteå

Vision

Ingrid Boström, Skellefteå

Emil Tjernström, Skellefteå

Ann-Christine Wikström, Skellefteå

Katarina Holmqvist, Skellefteå

Lena Johansson, Skellefteå

Vårdförbundet Västerbotten

Annika Forssander, Umeå

Cecilia Jakobsson, Umeå

YouCall AB

Patrik Persson, Piteå

ÅF Consult AB

Tommy Eriksson, Skellefteå

Marie Sandberg, Umeå

Jenny Nyström, Umeå

Anmälda Arbetsmiljödagen i Norr 19/9 2018

Affärsliv w3 AB

Patrick Jonsson, Skellefteå

Caroline Sommerich, Skellefteå

Andfrankly Pulse AB

Therese Scherp, Stockholm

AOAB

Erika Larsson, Kusfors

BDX Företagen AB

Catrin Ingvarsson, Luleå

Bilfrakt Bothnia AB

Emilia Lindström, Umeå

Louise Lind, Umeå

Johan Dennel, Skellefteå

Björkdalsgruvan

Anna Magnusson, Björkdal

Åsa Hjemdahl, Björkdal

Charlotte Odenberger, Björkdal

Malin Linder, Björkdal

Helena Lidman, Björkdal

Boliden Mineral AB

Magnus Westerlund, Kankberg

John Boström, Kankberg

Henrik Åslund, Kankberg

Jeanette Johansson, Boliden

Maria Lagerhielm, Boliden

Lena Drugge, Boliden

Maria Forsell, Boliden

David Roslund, Kristineberg

Malin Nerpin, Boliden

Byggnads Västerbotten

Jimmy Sjölander, Umeå

Contractor Bygg AB

Peter Gyllenberg, Skellefteå

Anders Åström, Skellefteå

Torbjörn Israelsson, Skellefteå

Cranab AB

Mikael Öbrand, Vindeln

Olov Dahlman, Vindeln

Kennet Lundström, Vindeln

Frida Hamreby, Vindeln

 

CSCE AB

Marlene Lundqvist, Skellefteå

Anders Fahlman, Skellefteå

 

Dagar i Norr

Anders Wistemar, Skellefteå

Lars Koverberg, Skellefteå

Karin Lundström Rawden, Skellefteå

Stefan Berg, Skellefteå

Anette Lundqvist, Skellefteå

Albin Mannberg, Skellefteå

Ulf Rosenius, Skellefteå

DiLucias Utvecklingsbyrå AB

Karina DiLucia, Innansjön

Dobbler AB

Emil Cardebrandt, Umeå

Kristoffer Sjöberg, Umeå

Elizabeth Kuylenstierna AB

Elizabeth Kuylenstierna, Stockholm

Esam AB

Sara Ekenstedt, Umeå

Hans Bredberg, Umeå

David Sandén, Umeå

Emelie Arkad, Umeå

Explizit Environment AB

Christer Boström, Skellefteå

Karin Edenteg, Skellefteå

FBE konsult AB

Britta Lindahl From, Umeå

Camilla Sandberg, Skellefteå

Feelgood Företagshälsovård AB

Ros-Marie Kemi, Luleå

Anna Karlsson, Luleå

Linda Östlund, Skellefteå

Jeanette Eriksson, Skellefteå

Handelsbanken

Bärndt Hedman, Skellefteå

Holmlunds Måleri AB

Lisa Brännström, Skellefteå

Indexator Rotator Systems AB

Staffan Engström, Vindeln

Intersolia Sverige AB

Annika Fredholm, Halmstad

Jukolux OY

Rainer Rönnback, Vasa

Sami Gräsback, Vasa

Komatsu Forest AB

Karina Granström, Umeå

Annica Eriksson, Umeå

Kommunhälsan

Carina Ohlsson, Skellefteå

Johanna Jonasson, Skellefteå

Susanne Åberg, Skellefteå

Sara Brännström, Skellefteå

Katrine Grönlund, Skellefteå

Kompetenslaget AB

Bo Bergdahl, Boden

Helena Strand, Piteå

Maria Markström, Piteå

Calle Rydin, Umeå

Kuusakoski Sverige AB

Viktoria Lindberg, Skellefteå

Anders Isberg, Skellefteå

Mikael Hedman, Skellefteå

Lernia Bemanning AB

Zandelie Hällgren, Skellefteå

Linda Berglund, Skellefteå

Jan Engblom, Skellefteå

Lernia Utbildning AB

Kicki Höber, Umeå

Pa-essa Konteh, Umeå

Lindbäcks Bygg AB

Johanna Wigren, Stockholm

Lucida AB

Erik Allard, Uppsala

Luleå Energi AB

Linda Månsson, Luleå

Lövånger Elektronik AB

Helen Englund Åberg, Lövånger

Anna Andersson, Lövånger

M&A Communication AB

Anders Hettinger, Skellefteå

Maxieffect AB

Marcus Karlsson, Stockholm

Martinsons Såg AB

Johan Thysell, Bygdsiljum

Ingela Karlsson, Bygdsiljum

Britt Brännström, Bygdsiljum

Nicklas Åberg, Bygdsiljum

Medlefors Hotell & Konferens AB

Annica Blom, Skellefteå

Martin Hedqvist, Skellefteå

Ann-Charlott Pavval, Skellefteå

Ann-Helen Häggrud, Skellefteå

Nobicon Nordic AB

Elin Helsing Wålstedt, Umeå

Nordea Bank AB

Lena Nordin, Skellefteå

Marika Ohlsson, Skellefteå

 

Norran Affärsliv

Lars Andersson, Skellefteå

Nämndemansgården AB

Carina Kåla, Stockholm

Mathias Åhman, Umeå

Omicold AB

Ulla Juntti, Luleå

OmnyTek

Dennis Fredriksson, Skellefteå

PacsOn AB

Ulf Wiklund, Skellefteå

Peter Lundström, Skellefteå

Kalle Melander, Skellefteå

Johan Logardt Viklund, Skellefteå

Carola Rundlöf, Skellefteå

Pept Service AB

Lars Burman, Skelleftehamn

PiteEnergi AB

Staffan Tängman, Piteå

Dan Lundström, Piteå

Peter Grönlund, Piteå

Maria Johansson, Piteå

Prevent

Lisa Markström, Stockholm

Inger Eliasson, Stockholm

Previa AB

Anna Liedgren, Skellefteå

Bert-Sive Lindmark, Skellefteå

RISE AB

Clas Hellsén, Stockholm

Rototilt Group AB

Sandra Wikström, Vindeln

Scania Ferruform AB

Majsan Bergman, Luleå

SIS

Lorena Olivares, Stockholm

Christer Jangel, Stockholm

Skandia Försäkringar

Johannah Malmén, Skellefteå

Skellefteå Kommun

Johanna Palo, Skellefteå

Jenny Holmberg, Skellefteå

Maria Lindberg, Skellefteå

Sofie Pettersson, Skellefteå

Terese Pettersson, Skellefteå

Karin Wikman, Skellefteå

Sture Veräjä, Skellefteå

Sofia Lundmark, Skellefteå

Therese Wiklund, Skellefteå

Joakim Lundin, Skellefteå

Anna Lundmark, Skellefteå

Johanna Reidefors, Skellefteå

Anna Janzén, Skellefteå

Cecilia Stenmark, Skellefteå

Camilla Andersson, Skellefteå

Anders Söderlund, Skellefteå

Emma Burman, Skellefteå

Åsa Åström, Skellefteå

Malin Staffansson, Skellefteå

Skellefteå Kraft AB

Tina Granqvist Pahlén, Skellefteå

Jenny L Johansson, Skellefteå

Tobias Söderlund, Skellefteå

Stina Söderström, Skellefteå

Smarteyes AB

Tomas Nilsson, Skellefteå

Merita Zekovic, Skellefteå

Solkraft

Åsa Forssell, Skellefteå

Anita Larsson, Skellefteå

Mikael Nyström, Skellefteå

Lena Stenvall, Skellefteå

Karin Dahlgren, Skellefteå

Mikael Björk, Skellefteå

Specma Component AB

Lars Granqvist Pahlén, Skellefteå

Stena Recycling AB

André Jonsson, Skellefteå

Succedo AB

Lars Lundström, Skellefteå

Sunnanå SK

Linnéa Nilsson-Waara, Skellefteå

Thomas Ottosson sjukgymnastik

Thomas Ottosson, Byske

Tieto Sweden AB

Åsa Söderström, Skellefteå

Tolvnollåtta AB

Anton Holmström, Ursviken

Umeå Kommun

Eija Lind, Umeå

Christer Viklund, Umeå

Markus Sjögren, Umeå

Anders Wangdell, Umeå

Fanny Lidgren, Umeå

Lukas Borgemo, Umeå

Stefan Ärlebo, Umeå

David Tornberg, Umeå

Lars Dahlén, Umeå

Anders Nilsson, Umeå

Anette Boström, Umeå

Birgitta Levander, Umeå

Catarina Fahlström, Umeå

Hanna Ekman, Umeå

Göran Åkre, Umeå

Umeå Universitet, Universitetsservice

Anette Holmqvist, Umeå

Ann-Kristin Olovsson, Umeå

Ann-Charlotte Englund, Umeå

Ellinor Hansson, Umea

Ginny Jonsson, Umeå

Siv Gunnarsson, Umeå

Lovisa Björk, Umeå

Unionen Västerbotten

Carina Bergqvist, Skellefteå

Jonas Backe, Umeå

Vattenfall Kundservice AB

Caroline Häggström, Umeå

Carloline Hörnell, Umeå

Tanja Salminen, Umeå

Ingela Mauritzon, Umeå

Vi kan utveckling AB

Stefan Wallström, Skellefteå

Vilagården AB

Yvonne Eckerskog, Kusmark

Vision

Ingrid Boström, Skellefteå

Torunn Törnblom, Skellefteå

Malin Gustafsson, Skellefteå

Ann-Christine Wikström, Skellefteå

Visma Consulting AB

Henry Lundmark, Skellefteå

Vårdförbundet

Helena Forss Johansson, Umeå

Karin Kopparmalms Lindblad, Vilhelmina

ÅF Industry – Healt & Safety AB

Lisa Vedin, Örnsköldsvik

Marie Sandberg, Umeå

Tommy Eriksson, Skellefteå

Adecco Sweden AB

Michael Stark, Skellefteå

Affärsliv w3 AB

Caroline Sommerich, Skellefteå

Akustikfixarna AB

Björn Melander, Holmsund

Jonas Bergsten, Holmsund

Andema Konsult AB

Anders Emanuelsson, Stockholm

Antenn Consulting AB

Kristina Karlsson, Umeå

Helené Elfving, Luleå

Arbetsmiljö & Hälsa

Ulf Aspbäck, Bursiljum

Bergteamet AB

Emma Arvidsson, Boliden

Bert-Sive Lindmark, Boliden

Bilfrakt Bothnia AB

Kjell Lundqvist, Skellefteå

Emilia Lindström, Umeå

Björkdalsgruvan AB

Simon Stenberg, Björkdal

Helena Lidman, Björkdal

Per Jannert, Björkdal

Anna Magnusson, Björkdal

Malin Linder, Björkdal

BLISS CDC Recovery

Ivan Olsson, Skellefteå

Rickard Ekeberg, Skellefteå

Boliden Mineral AB

Jeanette Johansson, Kankberg

Magnus Westerlund, Kankberg

Linda Åström Löfgren, Kristineberg

Annika Kruuna, Boliden

Nina Oskarsson, Boliden

Samuel Bäckman, Boliden

Lina Barrebo, Boliden

Mattias Båtsman, Boliden

Lena Drugge, Boliden

Nicke Edenteg, Kankberg

Maria Forsell, Boliden

Boliden Metall AB Rönnskärsverken

Martina Johansson, Skelleftehamn

Byggnads Västerbotten

Anders Morin, Umeå

Jimmy Sjölander, Umeå

Mikael Pettersson, Skellefteå

Came Invest AB

Gösta Hellgren, Ostvik

Contractor Bygg AB

Peter Gyllenberg, Skellefteå

Torbjörn Israelsson, Skellefteå

Pehr Lundström, Skellefteå

Anders Åström, Skellefteå

Crepido AB

Peter Selin, Skellefteå

CVK Consulting AB

Peter Jönsson, Luleå

Dagar i Norr

Lars Koverberg, Skellefteå

Anders Wistemar, Skellefteå

Karin Lundström Rawden, Skellefteå

Anna Ricknell, Skellefteå

Drömtrappor AB

Margareta Andersson, Norsjö

David Karlsson, Norsjö

Esam AB

David Thomas, Umeå

Explizit Environment AB

Pär Dunder, Skellefteå

Eva Liljendahl, Skellefteå

Andreas Andersson, Skellefteå

Christer Boström, Skellefteå

Helena Lundqvist, Skellefteå

Karin Edenteg, Skellefteå

FBE Konsult AB

Helena Lindgren, Umeå

Britta Lindahl From, Umeå

Feelgood

Lena Lehmann, Stockholm

Linda Berglund, Skellefteå

Jan Öqvist, Umeå

Ros-Marie Kemi, Skellefteå

Franke Futurum AB

Linda Blancher, Byske

Futurista

Åsa Gustafsson, Stockholm

Fält Communication AB

Linda Eriksson, Umeå

Anna-Lena Bergquist, Umeå

Föreläsare

Morgan Alling, Stockholm

Hermelinen Företagsservice AB

Lisa Morin, Luleå

Holmlunds Måleri AB

Jonas Sandin Westerlund, Skellefteå

ICA Maxi AB

Annica Granlund, Skellefteå

Monica Bredin, Skellefteå

IF Metall Norra Västerbotten

Jimmy Faltin, Skellefteå

Index Braille AB

Peter Lindberg Hallman, Gammelstad

Intersolia AB

Jenny Elfving, Halmstad

Christoffer Nabb, Umeå

Kaarle arbetsmiljö & kompetens AB

Åsa Kaarle, Piteå

Kiruna Kommun

Åsa Kyrö, Kiruna

Ann-Helen Andersson, Kiruna

Theresia Sturk, Kiruna

Komatsu Forest AB

Karina Granström, Umeå

Annica Eriksson, Umeå

Kommunhälsan Skellefteå Kommun

Carina Ohlsson, Skellefteå

Rolf Rundblad, Skellefteå

Viktoria Sundström, Skellefteå

Sara Brännström, Skellefteå

Lisa Skoogh Jansén, Skellefteå

Britt Andersson, Skellefteå

Kina Lindberg, Skellefteå

Kompetenslaget AB

Peter Strand, Piteå

Maria Markström, Piteå

Monica Eliasson, Piteå

Lagkamrat

Inger Arnesson, Skellefteå

Lernia Bemanning AB

Jan Engblom, Skellefteå

Lernia Utbildning AB

Kicki Höber, Umeå

Christer Andersson, Luleå

LTU Business AB

Monica Äija-Lenndin, Luleå

Luleå Energi AB

Linda Månsson, Luleå

Magnus Tillqvist, Luleå

Thomas Narkfors, Luleå

Marko Lassheikki, Luleå

Luleå Kommun

Elsie Oja, Luleå

Evelina Norén, Luleå

Ida Barsk, Luleå

Lövånger Elektronik AB

Lena Rönnlund, Lövånger

Helen Englund Åberg, Lövånger

Martinsons Såg AB

Nicklas Åberg, Bygdsiljum

Maxieffect AB

Marcus Karlsson, Stockholm

Medlefors Hotell & Konferens

Andreas Karlsson, Skellefteå

Martin Hedqvist, Skellefteå

Ann-Charlott Pavval, Skellefteå

Tobias Wass, Skellefteå

Metso Sweden AB

Mattias Lindkvist, Ersmark

Viktoria Enmark, Ersmark

Miljömakarna i Gällivare AB

Fredrik Lövdahl, Gällivare

Moderator

Anna Bergholtz, Stockholm

Nordea Bank AB

Lena Nordin, Skellefteå

Nordic Light AB

Maria Anklew, Skellefteå

Norran Affärsliv

Lars Westerlund, Skellefteå

Norrlandskliniken Företagsservice AB

Jorunn Larsen, Umeå

Marina Edin, Umeå

Nämndemansgården

Marina Sand, Stockholm

Mathias Åman, Umeå

OmnyTek

Dennis Fredriksson, Skellefteå

Outotec AB

Lars-Erik Wikström, Skellefteå

PacsOn AB

Ulf Wiklund, Skellefteå

Peter Lundström, Skellefteå

Kalle Melander, Skellefteå

Johan Logardt Viklund, Skellefteå

Pept Service AB

Lars Burman, Skellefteå

Emanuel Holmqvist, Skellefteå

Performance in Cold AB

Ulla Juntti, Luleå

Anders Linné, Luleå

PiteEnergi AB

Sofie Edström, Piteå

Stefan Tengman, Piteå

Dan Lundström, Piteå

Lars Ökvist, Piteå

Maria Johansson, Piteå

Piteå Kommun

Liselott Berg, Piteå

Prevent

Frida Fossland, Stockholm

Marie Rubertsson-Nerén, Stockholm

Inger Eliasson, Stockholm

Stefan Wallström, Skellefteå

Previa AB

Lisa Andersson, Skellefteå

Lena Öhrlund, Skellefteå

Roberts Trafikskola AB

Magdelen Lundmark, Piteå

Sandström Innovation AB

Annika Sandström, Norrlångträsk

Tobias Nyström, Norrlångträsk

Scania Ferruform AB

Majsan Bergman, Luleå

ShoreLink AB

Maria Lundmark, Piteå

Skellefteå Buss AB

Marianne Sandberg, Skellefteå

Elisabet Hedström, Skellefteå

Joakim Andersson, Skellefteå

Skellefteå Hamn & Logistik AB

Christer Holmer, Skellefteå

Bert Söderström, Skellefteå

Andreas Enquist, Skellefteå

Skellefteå Kommun

Kicki Krane, Skellefteå

Malin Ferm, Skellefteå

Linn Sjöström, Skellefteå

Julia Thonérfelth, Skellefteå

Karin Wikman, Skellefteå

Sofia Lundmark, Skellefteå

Maria Lindberg, Skellefteå

Anna Janzen, Skellefteå

Johanna Reidefors, Skellefteå

Cecilia Stenmark, Skellefteå

Anders Söderlund, Skellefteå

Urban Andersson, Skellefteå

Sofie Pettersson, Skellefteå

Jenny Holmberg, Skellefteå

Skellefteå Kraft AB

Tommy Eriksson, Skellefteå

Monica Ögren, Skellefteå

Jenny Andersson, Skellefteå

Tobias Söderlund, Skellefteå

Smarteyes AB

Robert Skragge, Stockholm

Jesper Karlsson, Skellefteå

Smurfit Kappa Kraftliner AB

Camilla Holmgren, Piteå

Solkraft

Per Bergman, Skellefteå

Mikael Nyström, Skellefteå

Karin Dahlgren, Skellefteå

Håkan Holmqvist, Skellefteå

Stena Recycling AB

André Jonsson, Skellefteå

Tieto Sweden Healtcare & Wellfare AB

Åsa Söderström, Skellefteå

Tiliaware AB

Jan Lindgren, Skellefteå

Daniel Lindgren, Skellefteå

Per-Martin Kågström, Skellefteå

Unionen Norrbotten

Monica Lundqvist, Luleå

Unionen Västerbotten

Ulf Lundström, Skellefteå

Ann Fjellström, Umeå

Wikan Personal AB

Kenneth Vidmark, Skellefteå

Vision

Ingrid Boström, Skellefteå

Anna-Maria Andersson, Skellefteå

Ann-Christine Wikström, Skellefteå

Annika Hedlund, Skellefteå

Cecilia Einarsdotter Larsson, Skellefteå

Malin Gustafsson, Skellefteå

Emanuel Mattsson, Skellefteå

Vårdförbundet

Catrin Johansson, Skellefteå

Katarina Nilsson Reian, Umeå

Västerbottens Läns Landsting

Toni Suhonen, Umeå

ÅF Industry AB – Health & Safety

Lisa Vedin, Örnsköldsvik

Kenneth Johansson, Sundsvall

Älvsby Röda Kors

Carina Gaied Isaksson, Älvsbyn

Östersunds Kommun

Sara Eriksson, Östersund

Jenny Gärdlund, Östersund

ACT NOW psykologi & utbildning ABSandra Lindström, Skellefteå

Adecco Sweden AB

Michael Stark, Skellefteå

Alimak Hek AB

Anna Eriksson-Ek, Skellefteå

Alterassistans AB

Helena Berglund, Piteå

Antenn Consulting AB

Katarina Bondeson, Stockholm

Catrine Lind, Skellefteå

Kristina Karlsson, Umeå

Aptum AB

Fredrik Löf, Skellefteå

Arkitektkopia AB

Helena Lundmark, Skellefteå

Beijer Byggmateriel AB

Jan Lundkvist, Skellefteå

Bergteamet AB

Emma Arvidsson, Boliden

Bert-Sive Lindmark, Boliden

Bilfrakt Bothnia AB

Kjell Lundqvist, Skellefteå

Boliden Mineral AB

Hanna Lundqvist, Boliden

Sofia Viklund, Boliden

Jeanette Johansson, Boliden

Magnus Westerlund, Boliden

Malin Dahlquist, Boliden

Lina Barrebo, Boliden

Kenneth Eriksson, Boliden

Göran Möller, Boliden

Annika Kruuna, Boliden

Samuel Bäckman, Boliden

Tobias Lehner, Boliden

Maria Lagerhielm, Boliden

Erika Larsson, Boliden

Lena Drugge, Boliden

Mattias Båtsman, Boliden

Peder Wiklund, Boliden

Johanna Nordberg, Boliden

Emelie Lindberg, Boliden

Brokk AB

Marina Lundberg, Skellefteå

Joakim Vennström, Skellefteå

Crearo Utveckling AB

Maria Jonsson, Luleå

Curoma Consulting AB

Lena Öhrlund, Skellefteå

Dagar i Norr

Anders Wistemar, Skellefteå

Lars Koverberg, Skellefteå

Stefan Berg, Skellefteå

Karin Lundström Rawden, Skellefteå

Kicki Frank, Skellefteå

Drömtrappor AB

Johan Jonsson, Norsjö

Anna Hjelte, Norsjö

EcoOnline AB

Patrik Friberg, Göteborg

Henrik Hägglund, Göteborg

Evry Sweden AB

Catrine Lundström, Skellefteå

Maria Dahlqvist Björk, Skellefteå

Feelgood

Yvonne Andersson, Umeå

Linda Berglund, Skellefteå

Nicklas Degerman, Skellefteå

Jan Öqvist, Umeå

Camilla Sundvall, Umeå

Ulf Aspbäck, Skellefteå

FeRex AB

Gunder Boström, Byske

Fysall AB

Jonas Bergsten, Holmsund

Gustafssons Bil AB

Therese Gustafsson, Skellefteå

Hogia Professionals System AB

Patrick Swedén, Stenungsund

Pär Nilsson, Stenungsund

Holmlunds Måleri AB

Jonas Sandin Westerlund, Skellefteå

HR-Kompassen AB

Jessica Forsén Löfgren, Luleå

Åsa Ludvigsson, Luleå

Hälsa i Fokus

Birgitta Andersson, Skellefteå

ICA Maxi Stormarknad

Annica Granlund, Skellefteå

Intersolia Nord AB

Ulf Andersson, Umeå

Jobbhälsan i Norr AB

Sara Sundqvist, Piteå

Robert Bergvall, Piteå

KBT-psykologerna HB

Sara Hultman, Stockholm

Komatsu Forest AB

Annica Eriksson, Umeå

Karina Granström, Umeå

Ingela Fredriksson, Umeå

Donald Brändström, Umeå

Ingrid Anundsson, Umeå

Kommunhälsan Skellefteå Kommun

Marjo Bodén, Skellefteå

Carina Ohlsson, Skellefteå

Christina Lindström. Skellefteå

Lisa Skoogh Jansén, Skellefteå

Sara Brännström, Skellefteå

Åsa Lindqvist, Skellefteå

Anna Lundmark, Skellefteå

Katrine Grönlund, Skellefteå

Rolf Rundblad, Skellefteå

Tiina Enqvist, Skellefteå

Kompetenslaget AB

Nina Dahlberg, Piteå

Maria Markström, Piteå

Johan Moritz, Umeå

Lagkamrat

Inger Arnesson, Skellefteå

Luleå Energi AB

Linda Månsson, Luleå

Marko Lassheikki, Luleå

Thomas Narkfors, Luleå

Luleå Kommun

Helena Mattsson, Luleå

Eva-Stina Johansson, Luleå

Anders Tegelid, Luleå

Britt Sundberg, Luleå

Maxieffect AB

Marcus Karlsson, Stockholm

Martinsons Såg AB

Hans Eliasson, Bygdsiljum

MedieMakeriet AB

P-O Sjödin, Skellefteå

Medlefors Hotell & Konferens AB

Martin Hedqvist, Skellefteå

Annica Blom, Skellefteå

Ann-Charlott Pavval, Skellefteå

NCC/Bergnäsets Ställningsmontage AB

Hanna Wikström, Luleå

Nordic Light AB

Ann-Kristin Lundmark, Skellefteå

Norran Affärsliv

Lars Westerlund, Skellefteå

Nyckeltalsinstitutet AB

Anders Johrén, Stockholm

Nåiden Bygg AB

Anette Strand. Luleå

Joakim Lindström, Luleå

Outotec Sweden AB

Lars-Erik Wikström, Skellefteå

PacsOn AB

Ulf Wiklund, Skellefteå

Kalle Melander, Skellefteå

Peter Lundström, Skellefteå

Pappers avd 20 Obbola

Thomas Abrahamsson, Obbola

Gunnar Viklund, Obbola

Tommy Olofsson, Obbola

Johan Nylund, Obbola

Performance in Cold AB

Ulla Juntti, Luleå

Anders Linné, Luleå

Jenny Larsson, Luleå

PiteEnergi AB

Sofie Edström, Piteå

Stefan Tängman, Piteå

Maria Johansson, Piteå

Piteå Kommun

Carina Åström, Piteå

Anna-Karin Nordström, Piteå

Prevent

Malin Strömberg, Stockholm

Annicka Lindström, Stockholm

AB Previa

Benny Johansson, Skellefteå

Åsa Frishammar, Luleå

Anna Nordin, Umeå

Promilletanten

Anna Sjöström, Stockholm

Psykisk hälsa i fokus

Lena Stenvall, Skellefteå

PwC AB

Camilla Andersson, Skellefteå

QirraSound Technologies Europe AB

Thomas Lagö, Kista

Lars Berg, Kista

Repay AB

Thomas Dahlbäck, Skellefteå

Sandström Innovation AB

Annica Sandström, Norrlångträsk

Tobias Nyström, Norrlångträsk

Schenker AB

Eva Sjöström, Umeå

Skelleftebygg AB

Patrik Åström, Skellefteå

Skellefteå Kommun

Jenny Holmberg, Skellefteå

Martin Öhlund, Skellefteå

Nina Mikaelsson, Skellefteå

Camilla Karlfors, Skellefteå

Terese Pettersson, Skellefteå

Sofia Lundmark, Skellefteå

Gösta Westin, Skellefteå

Bert Söderström, Skellefteå

Andreas Enquist, Skellefteå

Christer Holmér, Skellefteå

Kenny Lundström, Skellefteå

Malin Bergwall, Skellefteå

Skellefteå Kraft AB

Tommy Eriksson, Skellefteå

Tobias Söderlund, Skellefteå

Therese Classon, Skellefteå

Tina Granqvist Pahlén, Skellefteå

Skellefteåuppropet

Jan-Erik Ögren, Skellefteå

Valter Stenmark, Skellefteå

Smarteyes AB

Robert Skragge, Stockholm

William Jonsson, Umeå

Solkraft

Åsa Forssell, Skellefteå

Per Bergman, Skellefteå

Mikael Björk, Skellefteå

Mikael Nyström, Skellefteå

Stena Recycling AB

André Jonsson, Skellefteå

Stenberg Företagsrådgivning AB

Magnus Stenberg, Skellefteå

Tieto Sweden Healthcare & Welfare AB

Annika Hällström Hägg, Skellefteå

Umeå Kommun

Peter Sundkvist, Umeå

Fredrik Bergström, Umeå

Unionen

Maj-Inger Åhgren, Skellefteå

Ulf Lundström, Skellefteå

Monica Anita Lundqvist, Luleå

Martine Syrjänen Stålberg, Stockholm

Ursviken Technology AB

Christer Lindgren, Ursviken

Vattenfall Kundservice AB

Therese Dahlberg, Umeå

Vilax AB

Björn Persson, Staffanstorp

Villa Insikt

Karina DiLucia, Innansjön

Vision

Ingrid Boström, Skellefteå

Erika Svanborg, Skellefteå

Ann-Christin Wikström, Skellefteå

Marianne Fahlman, Skellefteå

Stefan Olausson, Skellefteå

Susanne Pettersson, Skellefteå

Anette Andersson, Skellefteå

Maud Widmark, Skellefteå

Barbro Berglund, Skellefteå

Barbro Bjurman, Skellefteå

Anna Janzén, Skellefteå

Birgitta Zakrisson, Skellefteå

Emma Karlsson, Skellefteå

Veronica Vikström, Skellefteå

Annelie Karlsson, Skellefteå

Elias Pante, Skellefteå

Ann-Helen Bågesund, Skellefteå

Petra Lindberg, Skellefteå

Anette Whrame

Malin Gustafsson, Skellefteå

Vårdförbundet

Jessica Östberg, Umeå

Marie Brännström, Skellefteå

Västerbottens Läns Landsting

Lena Pettersson, Skellefteå

Åbyns Bygg AB

Åsa Matsson, Skellefteå

Katja Öhman, Umeå

Örnsköldsviks Kommun

Marie Karlsson, Örnsköldsvik

Christina Söderlind, Örnsköldsvik

Helena Bodén, Örnsköldsvik

Östersunds Kommun

Victor Fors, Östersund

Heléne Hägglund, Östersund

ABI Arctic Business Incubator

Katarina Öqvist, Luleå

Adecco Sweden AB

Michael Stark

Alimak Hek AB

Anna Eriksson Ek

Alimak Hek AB

Jerry Johansson

Alter Assistans AB

Helena Berglund, Piteå

Antenn Consulting AB

Anneli Kieri, Luleå

Antenn Consulting AB

Ann Catrin Wållberg Persson, Umeå

Apotek Produktion & Laboratorier AB

Karin Vinqvist, Umeå

Apotek Produktion & Laboratorier AB

Åsa Mattsson, Umeå

Aptum AB

Fredrik Löf

Aptum AB

Gustav Nord, Umeå

Arbetsförmedlingen

Martin Hultsten, Luleå

Arbetsförmedlingen

Ulla Persson, Luleå

Arbetsförmedlingen

Agneta Wikström, Luleå

Arbetsmiljödagen i Norr

Emma Arvidsson

Arctic Group AB

Sara Öhman, Luleå

Arctic Group AB

Erica Holmström, Luleå

Arkitektkopia AB

Helena Lundmark

Awance AB

Anders Wistemar

Boliden Mineral AB Area

Lena Drugge, Boliden

Boliden Mineral AB Area

Anders Holmbom, Boliden

Boliden Mineral AB Area

Tobias Lehner, Boliden

Boliden Mineral AB Mines

Malin Söderman, Boliden

Boliden Mineral AB Mines

Mattias Hedlund, Boliden

Boliden Mineral AB Kankbergsgruvan

Jeanette Johansson, Kankberg

Boliden Mineral AB Kankbergsgruvan

Magnus Westerlund, Kankberg

Boliden Mineral AB Kankbergsgruvan

Hans Wikman, Kankberg

Boliden Mineral AB Renströmsgruvan

Peder Wiklund, Renström

Boliden Mineral AB Renströmsgruvan

Pär Göting, Renström

Boliden Mineral AB Renströmsgruvan

Anna Åberg, Renström

Boliden Mineral AB Renströmsgruvan

Mats Johansson, Renström

Boliden Mineral AB Renströmsgruvan

Lena Andersson, Renström

Boliden Mineral AB

David Bergmark, Boliden

Boliden Mineral AB

Anna Kristiansson, Boliden

Boliden Mineral AB

Lina Barrebo, Boliden

Boliden Mineral AB

Arne Nordström, Boliden

Crearo Utveckling AB

Maria Jonsson, Luleå

Daggdroppen Spa

Helen Nylander

Dahl Medical AB

Christer Burman

DEKRA Industrial AB

Mathias Norqvist

DiLucias Utvecklingsbyrå AB

Karina DiLucia, Burträsk

Dooria Vännäs AB

Mats-Olov Bäckström, Vännäs

Feelgood Företagshälsovård AB

Linda Berglund

Feelgood Företagshälsovård AB

Yvonne Eriksson, Umeå

Feelgood Företagshälsovård AB

Ulf Aspbäck

Fronta AB

Olof Höglund

Företagarna Skellefteå

Lars Forssell

Glädjefabriken

Sandra Olofsson, Umeå

Goda Företagsnyheter

Karin Lundström Rawden

Helikopter Brand Design AB

Maria Åström

Helikopter Brand Design AB

Jenny Forslund Hultdin

Hjältarnas hus

Christer Nederstedt, Umeå

Holmlunds Måleri AB

Jonas Westerlund

Hälsa i Fokus, Skellefteå

Birgitta Andersson

Innan AB

Nicklas Karlsson

Komatsu Forest AB

Karina Granström, Umeå

Komatsu Forest AB

Annica Eriksson, Umeå

Kommunal

Lilliann Carlsten

Kompetenslaget AB

Peter Strand, Piteå

Kompetenslaget AB

Peter Öhlund, Piteå

Koskelas Ögonklinik AB

Anna-Klara Koskela, Umeå

Koskelas Ögonklinik AB

Timo Koskela, Umeå

Koverberg Consulting AB

Lars Koverberg

LTU Business

Mikael Rehnberg

LTU Business

Monica Äijä-Lenndin, Luleå

LTU Business

Anna Dahlberg

Luleå Energi AB

Linda Månsson, Luleå

Luleå Energi AB

Marko Lassheikki, Luleå

Luleå Energi AB

Magnus Engström, Luleå

Luleå Energi AB

Magnus Tillqvist, Luleå

Luleå Energi AB

Ingemar Öhman, Luleå

Lärarförbundet

Anita Ericsson

Martinssons Såg AB

Anton Holmström, Bygdsiljum

Martinssons Såg AB

Nicklas Åberg, Bygdsiljum

Maxieffect AB

Marcus Karlsson, Stockholm

MedieMakeriet AB

P-O Sjödin

Medlefors Hotell & Konferens

Andreas Karlsson

Medlefors Hotell & Konferens

Ann-Helen Häggrud

Mental Coaching

Ingrid Nordlund

Metso Sweden AB

Viktoria Enmark, Ersmark

NKV Kontorsvaror AB

Mikael Gradin, Umeå

NKV Kontorsvaror AB

Thomas Lindberg, Umeå

Norran

Anna Magnusson

Norran

Åsa Svanberg

NUAB

David Nilsson, Piteå

NUAB

Ulrika Sturk, Piteå

NUAB

Daniel Degerman, Piteå

Outotec Sweden AB

Kristina Runsten

Papperspartner AB

Martin Bäcklund, Umeå

Papperspartner AB

Kalle Melander

Papperspartner AB

Johan Logardt Viklund

Performance in Cold AB

Anders Linné, Luleå

Performance in Cold AB

Ulla Juntti, Luleå

Polarbröd AB

Sara Öhgren, Älvsbyn

Polarbröd AB

Camilla Andersson, Älvsbyn

Polarbröd AB

Ann-Catrin Andersson, Älvsbyn

Prevent

Frida Fossland, Stockholm

Prevent

Gunnar Lagerström, Stockholm

Psykisk hälsa i fokus

Åsa Forssell

Psykisk hälsa i fokus

Lena Stenvall

Ragn-Sells AB (Dåva)

Christina Östin, Umeå

Sandström Innovation AB

Annika Sandström, Norrlångträsk

Sandström Innovation AB

Tobias Nyström, Norrlångträsk

Sensus Studieförbund

Annica Blom

Sika Footwear AB

Tobias Söderman, Norrköping

Skanska Direkt AB

Michael Johansson

Skanska Direkt AB

Richard Carlsson

Skanska Direkt AB

Torbjörn Israelsson

Skellefteå Kommun

Maria Lindberg

Skellefteå Kommun

Daniel Wikström

Skellefteå Kommun

Sofie Pettersson

Skellefteå Kommun

Jenny Holmberg

Skellefteå Kommun

Sinnika Sjunnesson

Skellefteå Kommun

Britt-Marie Morén

Skellefteå Kommun

Lisa Linderborg

Skellefteå Kommun

Helén Steinvall

Skellefteå Kommun

Ann-Christine Wikström

Skellefteå Kommun SKK

Anders Vestman

Skellefteå Kommun, Kommunhälsan

Stefan Wallström

Skellefteå Kommun, Kommunhälsan

Stina Lundmark

Skellefteå Kommun Tekniska kontoret

Gösta Westin

Skellefteå Kommun Tekniska kontoret

Bert Söderström

Skellefteå Kommun Tekniska kontoret

Thomas Öman

Skellefteå Kraft Bygg & Miljökontoret

Harriet Wistemar

Skellefteå Kraft Bygg & Miljökontoret

Christina Svärd

Skellefteå Kraft AB

Tommy Eriksson

Skellefteå Kraft AB

Jenny Johansson

Skellefteå Kraft AB

Stefan Anundi

Skellefteå Kraft AB

Tobias Söderlund

Skellefteå Kraft AB

PO Lundberg

Skellefteå Kraft AB

Raul Lindgren

Smarteyes AB

Adam Wikström

Smarteyes AB

Robert Skragge, Stockholm

Solkraft

Per Bergman

SSC Skellefteå AB

Elin Arvidsson Ackefall

Stenberg Företagsrådgivning AB

Magnus Stenberg

Stiernholm Consulting AB

David Stiernholm, Göteborg

Stiftelsen Solviks Folkhögskola

Wiveca Ögren, Frostkåge

Sturebadet Health Strategy AB

Roger Folkhage, Stockholm

Succedo AB

Lars Lundström

Svensk Bilprovning AB

Robert Granberg

Team Heja AB

Mikael Elmegren, Luleå

Teknikföretagen

Jan-Eric Sandberg

Tieto Sweden Healthcare & Welfare AB

Annika Hällström Hägg

Trätrappor Norsjö AB

Mattias Bjursell, Norsjö

Trätrappor Norsjö AB

Jan Westergren, Norsjö

Unionen Västerbotten

Tony Skopac, Umeå

Unionen Västerbotten

Ulf Lundström

Urkraft

Katrin Lundmark

Vision

Ingrid Boström

Västerbottens Läns Landsting Informatik

Margot Ignberg

Västerbottens Läns Landsting, Företagshälsan

Elisabeth Fällgren, Umeå

Västerbottens Läns Landsting, Företagshälsan

Asta Strandberg, Umeå

Västerbottens Läns Landsting, Företagshälsan

Linn Skoglund-Larsson, Umeå

Västerbottens Läns Landsting, Företagshälsan

Elin Lugner, Umeå

Västerbottens Läns Landsting, HR-staben

Joachim Nygaard, Umeå

Västerbottens Läns Landsting, HR, staben

Katrin Norberg, Umeå

Västerbottens Läns Landsting

Anna Burén Umeå

Västerbottens Läns Landsting

Laila Axelsson-Jonsson, Umeå

Zacco Sweden AB

Maria Lundström, Skellefteå

Samarbetspartners

Arbetsmiljödagen i Norr genomförs i samarbete med dessa företag

Tack till våra partnerföretag som bidrar till att göra Arbetsmiljödagen i Norr möjlig