Vi har anmält oss till
Chefsdagen i Norr

Anmälda Chefsdagen i Norr 10 april 2019

Deltagarlistan uppdateras några gånger/vecka.

Advokatbyrån Kaiding

Linda Orregård, Skellefteå

Affärsliv w3 AB

Caroline Sommerich, Skellefteå

Patrick Jonsson, Skellefteå

Alimak Group Sweden AB

Anna Eriksson Ek, Skellefteå

Björn Wikström, Skellefteå

& Frankly Pulse AB

Caroline Fjellner, Stockholm

Lotta Söderholm, Stockholm

Therese Scherp, Stockholm

Anna Dyhre AB

Anna Dyhre, Stockholm

Arbetsförmedlingen

Ida Rönnblom, Skellefteå

Pernilla Stoltz, Skellefteå

Anette Åström, Skellefteå

Assa Abloy AB

Magnus Södermark, Skellefteå

Michael Eriksson, Skellefteå

Oskar Vestermark, Skellefteå

Assemblin EL AB

Tomas Marklund, Skellefteå

Audio & Musikservice AB

Dennis Fredriksson, Skellefteå

Berglund Bygg AB

Krister Holmström, Skellefteå

Maria Ottosson, Skellefteå

Nicklas Westerlind, Skellefteå

Tobias Westerlind, Skellefteå

Joel Lindholm, Skellefteå

Bilbolaget Nord AB

Lena Andersson, Umeå

Bilfrakt Bothnia AB

Johan Dennel, Skellefteå

Björkdalsgruvan AB

Anna Magnusson, Björkdal

Åsa Hjelmdal, Björkdal

Fredrik Johansson, Björkdal

Boliden Mineral AB

Lena Drugge, Boliden

Johan Albinsson, Boliden

Maria Graflund, Boliden

Boliden Rönnskär AB

Annika Henriksson, Skelleftehamn

Irene Berg Marklund, Skelleftehamn

Charlotte Holmgren, Skelleftehamn

Nina Mikaelsson, Skelleftehamn

Broholmen Invest AB

Stig Forslund, Skellefteå

Brokk AB

Staffan Larsson, Skellefteå

Dagar i Norr

Anders Wistemar, Skellefteå

Lars Koverberg, Skellefteå

Karin Lundström Rawden, Skellefteå

Wiveca Ögren, Skellefteå

Ola Wikström, Skellefteå

Anna Ricknell, Skellefteå

Stina Wikberg, Skellefteå

Ann-Louise Larsson

DHL Freight AB

Mats Edvall, Umeå

Susann Pettersson, Umeå

Experis AB

Cathrine Lind, Skellefteå

Tom Jakobsen, Skellefteå

Franke Futurum AB

Emanuel Marklund, Byske

Johan Östlund, Byske

Anneli Lindbäck, Byske

Friskis & Svettis

Anders Pettersson, Skellefteå

AB Fritz Olsson

Peder Westberg, Skellefteå

Fronta AB

Olof Höglund, Skellefteå

Gardinstudion AB

Kicki Frank, Skellefteå

Ghost Competence AB

Ola Lindberg, Skellefteå

Jonathan Eriksson, Skellefteå

Ellen Berg, Skellefteå

Handelsbanken

Eva Berggren, Skellefteå

Ulrika Sehlstedt, Skellefteå

Ida Enberg, Skellefteå

Havator AB

Maria Olofsson, Piteå

Helikopter Brand Design AB

Andreas Thunholm, Piteå

Henson AB

Åsa Stocksén, Skellefteå

Holmlunds Måleri AB

Stefan Linder, Skellefteå

Leif Nyström, Skellefteå

David Burvall, Skellefteå

Magnus Jonsson, Skellefteå

Kompetenslaget AB

Peter Strand, Piteå

Calle Rydin, Umeå

Maria Markström, Piteå

Krux AB

Jens Mårtensson, Skellefteå

Erik Lundqvist, Skellefteå

Marcus Bolander, Skellefteå

LRF Konsult AB

Siv Eriksson, Skellefteå

Länsförsäkringar Västerbotten

Fredrik Nilsson, Skellefteå

M&A Communication AB

Anders Hettinger, Skellefteå

Maxieffect AB

Marcus Karlsson, Stockholm

Mina Mål UF

Hanna Hörnlund, Umeå

Munkviken Konferens

Ola Fahlgren, Munkviken

Sandra Jakobsson, Mundviken

Nolia AB

Ann Vikström, Piteå

No Plan B

Olov Hultdin, Skellefteå

Ebba Linder, Skellefteå

Frida Åhman, Skellefteå

Tobias Lundgren, Skellefteå

Henrik Ganard, Skellefteå

Victor Lundström, Skellefteå

William Wiklund, Skellefteå

Nordic Sport AB

Emma Lundkvist, Skellefteå

Nordisk Kompetens AB

Miriam Al-zamami, Luleå

Norran Affärsliv

Lars Westerlund, Skellefteå

Norrlandsbil AB

Sofia Lundmark, Skellefteå

Norroptik AB

Linda Vesterberg, Boden

North Kingdom Design & Communication AB

Johanna Lundqvist, Skellefteå

Linus Johansson, Skellefteå

NyföretagarCentrum Skellefteå

Angelica Falk, Skellefteå

Nymek AB

Serge Blancher, Mjövattnet

Tomas Bodén, Mjövattnet

Nämndemansgården AB

Carina Kåla, Stockholm

Mattias Åman, Umeå

Oh My Interactive AB

Anna Thanner, Stockholm

Fanny Holländer, Stockholm

Markus Tiburzi, Piteå

Optronic Partner pr AB

Nicklas Gustafsson, Skellefteå

Samuel Westermark, Skellefteå

PacsOn AB

Ulf Wiklund, Skellefteå

Peter Lundström, Skellefteå

Kalle Melander, Skellefteå

Johan Logardt Viklund, Skellefteå

Papertalk AB

Ulf Janebo, Blacke

Poolia Sverige AB

Rebecca Vall, Umeå

Helena Forsberg, Umeå

Preoption AB

Albin Mannberg, Skellefteå

Rise AB

Anders Bystedt, Skellefteå

SEB

Emil Karlberg, Skellefteå

Simployer AB

Louise Hållberg, Stockholm

Josefin Davidsson, Stockholm

Skellefteå Kommun

Kicki Krane, Skellefteå

Henrik Tåg, Skellefteå

Ejja Häman Aktell, Skellefteå

Helena Moritz, Skellefteå

Carina Berglund, Skellefteå

Karina Frimodig, Skellefteå

Lena Kerns, Skellefteå

Harriet Wistemar, Skellefteå

Sara Lundberg, Skellefteå

Linda Dehlin, Skellefteå

Jeanette Nilsson, Skellefteå

Helena Brännström, Skellefteå

Ylva Billing, Skellefteå

Ellen Fransson, Skellefteå

Thomas Granlund, Skellefteå

Anders Blom, Skellefteå

Jeanette Stridsman, Skellefteå

Gabriella Karlsson, Skellefteå

Marcus Åström, Skellefteå

Skellefteå Kraft AB

Erica Åström, Skellefteå

Anki Högdahl, Skellefteå

Hans Lenman, Skellefteå

Emma Ekelund, Skellefteå

Ulla Stenberg, Skellefteå

Eva-Lena Berglund, Skellefteå

Fredrik Wiik, Skellefteå

Maria Stenmark, Skellefteå

Elin Bergsten, Skellefteå

Lars Lundmark, Skellefteå

Skellefteå Kraft Elnät AB

Elisabeth Bjuhr, Skellefteå

Lena Sarlin, Skellefteå

Magnus Pettersson, Skellefteå

Ida Lindquist, Skellefteå

Skellefteå Taxi AB

Lars Åberg, Skellefteå

Lorentz Renström, Skellefteå

Sofie Strömberg, Skellefteå

Skelack AB

Rickard Nilsson, Skellefteå

Stefan Sebö AB

Stefan Sebö, Stockholm

Sunnanå SK

Pernilla Hansson, Skellefteå

Inger Arnesson, Skellefteå

Tieto Sweden AB

Lisa Lundström, Skellefteå

Marie Stenborg, Skellefteå

Tromb AB

Jimmy Nilsson, Piteå

TRR Trygghetsrådet

Ralf Nilsson, Skellefteå

Carolina Sevä, Luleå

T2 College AB

Jannike Lindberg, Skellefteå

Umeå Universitet

Lovisa Björk, Umeå

Camilla Wiglöv, Umeå

Terese Björk, Umeå

UMINDEVCO Ltd

Mati Sallert, Skellefteå

Ung Företagsamhet

Amanda Lundström, Skellefteå

Unghästen

David Åkerlund, Skellefteå

Niklas Larsson-Lirell, Skellefteå

Unionen Norrbotten

Patric Häggroth, Luleå

Unionen Västerbotten

Maj-Inger Åhgren, Skellefteå

Anita Eriksson, Skellefteå

Wikan Personal AB

Linnea Engman, Skellefteå

Visit Hemavan Tärnaby AB

Sofi Marberg, Hemavan-Tärnaby

 

Vitec Software Group AB

Åsa Nordell, Umeå

Elin Wännman, Umeå

Välstädat i Norrland AB

Anne Wångblad, Luleå

Rikard Wårell, Luleå

Västerbottensteatern AB

Fransesca Quartey, Skellefteå

XLNT Travel AB

Christina Hägg, Skellefteå

 

Övriga

Jennie Astridsson, Piteå

Bo Johan Nilsson, Skellefteå

Leif Gustafsson, Skellefteå

Helena Wall, Umeå

Patrik Sandström, Umeå

Anneli Lindström, Umeå

Susanne Averbäck, Umeå

Håkan Ahlberg, Umeå

Erik Bergman, Skellefteå

Gunnar Pettersson, Luleå

Helén Nordlund, Umeå

Anders Pettersson, Umeå

Niklas Kvarnström, Umeå

Jan Nilsson, Skellefteå

Rolf Nyberg, Luleå

Anna-Lena Johannesén, Skellefteå

Anmälda Chefsdagen i Norr 18 april 2018

Advokatbyrån Kaiding

Linda Orregård, Skellefteå

 

Affärsliv w3 AB

Pär Dunder, Skellefteå

Caroline Sommerich, Skellefteå

Gunilla Viklund, Skellefteå

 

Antenn Consulting AB

Kristina Karlsson, Umeå

Cathrine Lind, Skellefteå

Aptum AB

Fredrik Löf, Skellefteå

Asentiv/In vid Bäcken AB

Ulf Janebo, Lövånger

BDX Företagen AB

Catrin Ingvarsson, Luleå

Berglund Bygg AB

Kristoffer Holmström, Skellefteå

Bergteamet Raiseboring Europé AB

Ann Lifbom, Boliden

Best Western Stora Hotellet AB

Karolina Wästle, Umeå

Bilfrakt Bothnia AB

Johan Dennel, Skellefteå

Patrik Berglund, Umeå

 

Boliden Mineral AB

Lena Drugge, Boliden

Maria Lagerhielm, Boliden

Per Brännström, Skelleftehamn

Irene Berg Marklund, Skelleftehamn

Maria Norbäck, Skelleftehamn

Annika Henriksson, Skelleftehamn

Cesab Rekrytering AB

Johan Torgerstad, Luleå

CodeMill AB

Annica Lindström, Umeå

Compass Group AB

Siv Aspbäck, Skellefteå

Culture Academy AB

Linda Hammarstrand, Kullavik

Dagar i Norr

Lars Koverberg, Skellefteå

Anders Wistemar, Skellefteå

Karin Lundström Rawden, Skellefteå

Camilla H Lindh, Skellefteå

Albin Mannberg, Skellefteå

Anna Ricknell, Skellefteå

Wiveca Ögren, Skellefteå

Energiservice AB

Olov Boman, Skellefteå

Olle Westlin, Skellefteå

Pontus Granberg, Skellefteå

Gunnel Lövgren, Skellefteå

FBE konsult AB

Britta Lindahl From, Umeå

Feelgood Företagshälsa

Linda Berglund, Skellefteå

Folksam

Sandra Lejonklou, Skellefteå

Sofia Hedlund, Skellefteå

Fumex AB

Monika Lindh, Skellefteå

Ghost Competence AB

Ellen Berg, Skellefteå

Tobias Nilsson, Skellefteå

Marlene Lundberg, Skellefteå

Gotofuture AB

Håkan Lidbo, Stockholm

Ebrahim Isaacs, Stockholm

Gr8 Meetings AB

Micke Darmell, Malmö

Gymnasiekontoret/Anderstorpsskolan

Ida Lundgren, Skellefteå

Handelsbanken

Bärndt Hedman, Skellefteå

Åsa Kärr, Skellefteå

Holmlunds Måleri AB

Tommy Nygren, Skellefteå

Stefan Linder, Skellefteå

HR-Kompassen AB

Jessica Forsén Löfgren, Luleå

Linus Josefsson, Luleå

IUC Norr AB

Gabriella Rymark, Skellefteå

ITid Tarinfo AB

Pernilla Lirell, Skellefteå

Magnus Andersson, Luleå

Johanssons Rör AB

Robert Fahlgren, Luleå

Kalix TELE 24 AB

Nathalie Wiklund, Kalix

Knightec AB

Erik Johansson, Umeå

Erika Hedvall, Umeå

Mirella Westpil, Umeå

Kompetenslaget AB

Helena Strand, Piteå

Peter Kostet, Piteå

Maria Markström, Piteå

Krux AB

Erik Lundqvist, Skellefteå

Lagkamrat

Gunnar Holmqvist, Skellefteå

LRF Konsult AB

Ulrica Magnusson Söderlund, Skellefteå

Siv Eriksson, Skellefteå

LRS Industri AB

Maria Nyström, Burträsk

Maxieffect AB

Mats Ahlberg, Stockholm

Mikael Reijer AB

Mikael Reijer, Marmaverken

Military Work AB

Magnus Brevemark, Luleå

Per Nilsson, Boden

No Plan B Administration AB

Hanna Karbin, Skellefteå

No Plan B

Olov Hultdin, Skellefteå

Mattias Huttunen, Skellefteå

Linnea Vikberg, Skellefteå

Nils Lindberg, Skellefteå

Malin Enqvist Larsson, Skellefteå

Nadia Wallmark, Skellefteå

Amanda Lindblom, Skellefteå

Christoffer Weidersjö, Skellefteå

Nordea Bank AB

Carola Vesterlund, Skellefteå

Åke Mattsson, Skellefteå

Nordic Sport Sales AB

Emma Lundkvist, Skellefteå

Nordisk Sjötaxi AB

Ronny Lindström, Skellefteå

Norran Affärsliv

Lars Westerlund, Skellefteå

Nyföretagarcentrum

Angelica Falk, Skellefteå

Nymek AB

Serge Blancher, Mjövattnet

Nämndemansgården AB

Carina Kåla, Stockholm

Mathias Åman, Umeå

OmnyTek

Dennis Fredriksson, Skellefteå

PacsOn AB

Ulf Wiklund, Skellefteå

Peter Lundström, Skellefteå

Kalle Melander, Skellefteå

Johan Logardt Viklund, Skellefteå

Partbyggen i Luleå AB

Irene Lindman, Kalix

Pite Havsbad AB

Jennie Astridsson, Piteå

Piteå Kommun

Micael Kemi, Piteå

Poolia AB

Nils Hultin Kuhlefelt, Umeå

Rebecca Pettersson, Umeå

Professionals Nord Rekrytering AB

Johan Berglund, Umeå

PwC AB

Anders Hettinger, Skellefteå

Oskar Hettinger, Skellefteå

Johan Söderberg, Skellefteå

Fredrik Forsfjäll, Skellefteå

Ryner Consulting AB

Gunnel Ryner, Mjölby

SEB AB

Emil Karlberg, Skellefteå

Skellefteå Hotell & Konferens AB

Emma Lundmark, Skellefteå

Skellefteå Kommun

Ida Lindh, Skellefteå

Thomas Granlund, Skellefteå

Anna Källsved, Skellefteå

Ejja Häman Aktell, Skellefteå

Eva Hård, Skellefteå

Helena Brännström, Skellefteå

Linda Dehlin, Skellefteå

Jeanette Nilsson, Skellefteå

Carina Berglund, Skellefteå

Helen Moritz, Skellefteå

Ylva Billing, Skellefteå

Ellen Fransson, Skellefteå

Marcus Åström, Skellefteå

Sara Lundberg, Skellefteå

Britt-Inger Olofsson, Skellefteå

Petra Liuski, Skellefteå

Anneli Josefsson, Skellefteå

Lena Kerns, Skellefteå

Karina Frimodig, Skellefteå

Peter Ekehult, Skellefteå

Åsa Hedlund, Skellefteå

Charlotte Nilsson, Skellefteå

Harriet Wistemar, Skellefteå

Björn Holmgren, Skellefteå

Henrik Tåg, Skellefteå

Fredrik Wallerström, Skellefteå

Skellefteå Kraft AB

Anki Högdahl, Skellefteå

Patrik Grantås, Skellefteå

Elin Bergsten, Skellefteå

Åse Lindström, Skellefteå

Ulf Hedqvist, Skellefteå

Pär Forsberg, Skellefteå

Lars Lundmark, Skellefteå

Stefan Sebö AB

Stefan Sebö, Stockholm

Stockholms Ledarinstitut AB

Thomas Gross, Stockholm

Succedo AB

Lars Lundström, Skellefteå

Swedbank AB

Catarina Lidman, Skellefteå

Erik Kristiansson, Skellefteå

Annika Holmgren, Skellefteå

Veronica Hällkvist, Skellefteå

Per-Åke Karlsson, Vilhelmina

Svenska Gitarrmuséet AB

Ottiliana Rolandsson, Umeå

Tholin – Simployer

Elisabeth Fredin, Göteborg

Sara Larsson, Göteborg

Louise Hållberg, Stockholm

Tieto Sweden AB

Lisa Lundström, Skellefteå

Anton Pantze, Skellefteå

Mats Söderlund, Skellefteå

Robert Andersson, Skellefteå

Lars Dahlqvist, Skellefteå

Jonas Karlsson, Skellefteå

Robert Sigurdson, Skellefteå

Marie Stenborg, Skellefteå

Treac AB

Lina Ådin, Stockholm

Tromb AB

Jimmy Nilsson, Piteå

Anders Hallberg, Piteå

Johanna Bodin, Piteå

TRR Trygghetsrådet

Ralf Nilsson, Skellefteå

Kjell-Åke Martin, Luleå

Yvonne Wikström, Luleå

Daniel Lundin, Luleå

Tone Strålind, Kiruna

Mona Lidén, Kåge

Carolina Sevä, Luleå

Magnus Holmberg, Rosvik

Reinhold Fredriksson, Boden

Anne Wångblad, Luleå

Lars Eklöf, Luleå

Jan Öqvist, Umeå

Karin Westbom, Umeå

Per Markström, Skellefteå

Tord Andersson, Umeå

Umeå Kommun

Ulla Dellkrans, Umeå

Ingrid Robertsson, Umeå

Umeå Studentkår

Stefan Brattlöf, Umeå

Umeå Universitet

Roland Pettersson, Umeå

Eva Salander, Umeå

Camilla Jägerving Isaksson, Umeå

Joakim Hallstig, Umeå

Carina Nyberg, Umeå

Marie Johansson, Umeå

Ida Lestander, Umeå

Lena Bohlin, Umeå

Robert Fjällborg, Umeå

Teresia Andersson, Umeå

UMINDEVCO Ltd

Mati Sallert, Skellefteå

Unionen Västerbotten & Norrbotten

Maj-Inger Åhgren, Skellefteå

Anita Eriksson, Skellefteå

Patric Häggroth, Luleå

Vattenfall Kundservice AB

Kristina Sörestam, Umeå

Webhelp Nordic AB

Theres Berg, Piteå

Jonas Andersson, Umeå

Vero Moda AB

Viktoria Cederberg, Skellefteå

Wikan Personal AB

Kenneth Vidmark, Skellefteå

Maria Marklund, Skellefteå

Vitec Software Group AB

Karin Wendén, Umeå

Sofia Eklund, Umeå

VLS Konsult

Anna-Karin Wikstén, Skellefteå

Västerbottens Läns Landsting

Gunilla Burman, Skellefteå

Margot Ingberg, Skellefteå

Lena Söderström, Skellefteå

Ulrika Boman, Skellefteå

Sofia Wixner Lundgren, Umeå

Annika Björklund, Umeå

XL Bygg Stenvalls AB

Anneli Andersson, Luleå

XLNT Travel Sweden AB

Christina Hägg, Skellefteå

Älvsbacka Fastigheter AB

Maria Ottosson, Skellefteå

Älvsbyns Kommun

Bengt Strandberg, Älvsbyn

Älvsby Rödakors Krets

Kurt Burström, Älvsbyn

 

 

Anmälda 2017

Academic Work AB

Svante Randlert, Stockholm

Tobias Johansson, Umeå

Jennifer Elffors, Umeå

Madeleine Jonsson, Umeå

Erik Karlsson, Umeå

Niklas Ryman, Umeå

Ackra Invest AB

Arne Morén, Skellefteå

Lena Hägg, Skellefteå

Adecco Sweden AB

Michael Stark, Skellefteå

Hansolov Gustavsson, Skellefteå

Alten Sverige AB

Robert Edvardsson, Skellefteå

Amendo Bemanning & Rekrytering AB

Linnea Engman, Skellefteå

Antenn Consulting AB

Kristna Karlsson, Umeå

Cathrine Lind, Skellefteå

ATEA Sverige AB

André Ahlard, Skellefteå

AVM AB

Jan Marklund, Solna

Balanderad F-U AB

Liselotte Bruce, Skellefteå

Barncancerfonden norra

Jonas Fahlman, Skellefteå

Per-Erik Lindgren, Umeå

Berco Produktion AB

Nicklas Berglund, Skellefteå

Best Western Malmia Hotell

Emma Lundmark, Skellefteå

Bilbolaget Nord AB

Lena Andersson, Umeå

Bilfrakt Bothnia AB

Johan Dennel, Skellefteå

Jan Lundberg, Umeå

Kenneth Lövgren, Skellefteå

Boliden AB

Lena Drugge, Boliden

Maria Lagerhielm, Boliden

Maria Graflund, Boliden

Boliden Rönnskärsverken

Irene Berg Marklund, Skelleftehamn

Brand Manual Sweden AB

Karl-Fredrik Johnfors, Stockholm

Margus Klaar, Stockholm

Brokk AB

Joakim Furtenback, Skellefteå

Staffan Larsson, Skellefteå

Came Invest AB

Gösta Hellgren, Skellefteå

Caverion Sverige AB

Maud Granström, Luleå

Centre för Outstanding Leadership AB

Åsa Lundquist Coey, Stockholm

Cesab Rekrytering AB

Katarina Stehn, Luleå

Contractor Bygg AB

Leif Ström, Skellefteå

Copperhill Mountain Lodge

Ulrike Schäufele, Åre

Crepido AB

Erik Mohall, Skellefteå

Curoma Consulting AB

Lena Öhrlund, Skellefteå

Dagar i Norr

Anders Wistemar, Skellefteå

Lars Koverberg, Skellefteå

Karin Lundström Rawden, Skellefteå

Stefan Berg, Skellefteå

Kristina Frank, Skellefteå

Oskar Stenlund, Skellefteå

DHL Freight (Sweden) AB

Martin Jeannette, Luleå

Magnus Brevemark, Luleå

Kerstin Berglund, Luleå

Susann Pettersson, Umeå

Dialect Sverige AB

Annica Strömquist, Umeå

Drömtrappor Norsjö AB

Jan Westergren, Norsjö

Eltel Networks Infranet AB

Rickard Strömgren, Umeå

Energiservice Skellefteå AB

Olov Boman, Skellefteå

Katrin Lindberg, Skellefteå

Roger Fahlesson, Skellefteå

Olle Westlin, Skellefteå

Nicklas Schönfeldt, Skellefteå

Örjan Karlsson, Skellefteå

Pontus Granberg, Skellefteå

Excellent Progress Leadership

Gabriella S Eikelboom, Örnsköldsvik

Explizit AB

Fredrik Krekula, Skellefteå

Fastighets AB Polaris

Fredrik Löfstedt, Skellefteå

Feelgood Företagshälsovård

Linda Berglund, Skellefteå

Jan Öqvist, Umeå

Folksam Ömsesidig Sak

Annica Skoog, Skellefteå

Franke Futurum AB

Henrik Holmberg, Byske

Elin Hamreby, Byske

Anette Lindgren, Byske

Fönsterspeciallisten AB

Christer Bergström, Skellefteå

Tommy Nygren, Skellefteå

Galaxen Bygg AB

Torbjörn Forsgren, Umeå

Ghost Competence AB

Stina Wikberg, Skellefteå

Angelica Falk, Skellefteå

Goda Företagsnyheter

P-O Sjödin, Skellefteå
Handelsbanken

Bärndt Hedman, Skellefteå

Åsa Kärr, Skellefteå

Eva Berggren, Skellefteå

Havator AB

Maria Olofsson, Piteå

HEDAB Sjukgymnastik

Karin Hedlund, Skellefteå

Helikopter Brand Design AB

Andreas Tunholm, Piteå

Hello Future AB

Leif Rehnström, Skellefteå

Hemviken Communikation AB

Ami Hemviken, Stockholm

Hjältarnas Hus

Carola Lestander, Umeå

IRIS Hadar AB

Per Lundgren, Umeå

IUC Norrbotten AB

Gabriella Rymark, Skellefteå

Kalles Bud & Transport AB

Erkki Niskanen, Luleå

Jan Johansson, Luleå

KFUM Umeå

Åsa S Boman, Umeå

Kompetenslaget AB

Peter Strand, Piteå

Helena Strand, Piteå

Maria Markström, Piteå

Kicki Karlsson, Piteå

Johan Moritz, Umeå

Koneo Skellefteå

Peder Gustavsson, Skellefteå

KUST Hotell & Spa AB

Annica Öhman, Piteå

Kärngården Personalkooperativ ek för

Johanna Gabriell Segerberg, Umeå

Lagkamrat

Inger Arnesson, Skellefteå

Gunnar Holmqvist, Skellefteå

Learnifier Sweden AB

Lars Peterstrand, Stockholm
Ledarskapscentrum AB

Stefan Söderfjäll, Umeå

Lernia Utbildning AB

Roger Enquist, Skellefteå

Lindbäcks Bygg AB

Stefan Lindbäck, Piteå

Luleå Tekniska Universitet

Robert Brännström, Skellefteå

Länsförsäkringar Västerbotten

Susanne Lohman, Skellefteå

Malmstolen AB

Jessika Häggling, Umeå

Maxieffect AB

Marcus Karlsson, Stockholm

Metso Sweden AB

Camilla Ulander, Ersmark

Alf Magnusson, Ersmark

Kristina Runsten, Ersmark

Mikael Sundbom, Ersmark

Daniel Österberg, Ersmark

Nolia AB

Annica Nordlöf, Piteå

Helene Ljungstedt, Piteå

No Plan B

Jeanette Davidsson, Skellefteå

Mikael Lundström, Skellefteå

Sonny Karlsson, Skellefteå

Patrik Wilén, No Skellefteå

Johan Lundmark, Skellefteå

Julia Boman, Skellefteå

Olov Hultdin, Skellefteå

Nordea Bank AB

Åke Mattsson, Skellefteå

Norran Affärsliv

Lars Westerlund, Skellefteå

Norrlandsgjuteriet AB

Peter Göttfert, Robertsfors
Norrskydd AB

Thord Carlsson, Skellefteå

Norwegian AB

Christian Wahlqvist, Stockholm

Johan Gripenbrand, Stockholm
Nämndemansgården

Christina Larsson, Stockholm

Mathias Åman, Umeå

OmnyTek

Dennis Fredriksson, Skellefteå

Onyx AB

Tage Hellgren, Skellefteå

Oqurenz AB

Jessica Holmström, Norsjö

Agnetha Sjöstedt, Umeå

PacsOn AB

Kalle Melander, Skellefteå

Ulf Wiklund, Skellefteå

Peter Lundström, Skellefteå

Johan Logardt Viklund

Part Construction AB

Irene Lindman, Kalix

Piteå Kommun

Östen Granberg, Piteå

Piteå Science Park AB

Helena Karlberg, Piteå

Plusshus AB

Catharina Eriksson, Skellefteå

Poolia Sverige AB

Jonathan Persson, Umeå

Nils Hultin, Umeå

PwC AB

Susanne Karlsson, Skellefteå

Quality Hotell Skellefteå Stadshotell

Sabina Jonsson, Skellefteå
Repay Invest AB

Petter Mikaelsson, Skellefteå

Shift Education AB

Pelle Vesterlund, Umeå

Skandia

Jonas Öhrlund, Skellefteå

Skellefteå Airport AB

Robert Lindberg, Falmark

Skellefteå Hamn & Logistik AB

Lars Widelund, Skelleftehamn

Gösta Westin, Skellefteå

Christer Holmer, Skellefteå

Andreas Enquist, Skellefteå

Bert Söderström, Skellefteå
Skellefteå Kommun

Kristina Sundin Jonsson, Skellefteå

Tomas Öhlund, Skellefteå

Lotta Vestin, Skellefteå

Anneli Josefsson, Skellefteå

Ylva Billing, Skellefteå

Lars Pettersson, Skellefteå

Peder Hansson, Skellefteå

Eva Hård, Skellefteå

Jeanette Nilsson, Skellefteå

Peter Näsström, Skellefteå

Sara Lundberg, Skellefteå

Kristina Markström, Skellefteå

Thomas Granlund, Skellefteå

Britt-Inger Olofsson, Skellefteå

Anders Blom, Skellefteå

Charlotte Nilsson, Skellefteå

Skellefteå Kraft AB

Monica Ögren, Skellefteå

Mirjam Bellgran, Skellefteå

David Albertsson, Skellefteå

Sanna Lundström, Skellefteå

Anki Högdahl, Skellefteå

Erica Åström, Skellefteå

Eva-Lena Berglund, Skellefteå

Ulla Stenberg, Skellefteå

Elisabeth Bjuhr, Skellefteå

Patrik Lillbacka, Skellefteå

Jim Markstedt, Skellefteå

Elin Selin Bergsten, Skellefteå

Snidex AB

Susann Klippmark, Burträsk

Sogeti Sverige AB

Johannes Hörnberg, Umeå

Specsavers Sweden AB

Lillemor Friedrich, Luleå

Linda Vesterberg, Luleå

SSC Skellefteå AB

Lina Videmy, Skellefteå

SSG Standard Solutions Group AB

Katarina Bengtsson, Sundsvall

Stiftsgården Skellefteå

Kalina Wallenberg, Skellefteå

StyrelseAkademien Norr

Anders Nilsson, Skellefteå

Anna Ricknell, Skellefteå

SuBar AB

Sofia Furberg, Luleå

Erika Renberg, Luleå

Succedo AB

Lars Lundström, Skellefteå

Swedbank AB

Veronica Hällkvist, Skellefteå

ThorenGruppen AB

Richard Bagger, Umeå

Tieto Sweden Healtcare & Welfare AB

Robert Andersson, Skellefteå

Marie Stenborg, Skellefteå

Mats Söderlund, Skellefteå

Lars Dahlqvist, Skellefteå

Lisa Lundström, Skellefteå

Totalförsvarets skyddscentrum

Mona Bjurén, Umeå

Treac AB

Lina Ådin, Stockholm

Transcom AB

Kristina Sörestam, Umeå

Trä & teknikcollege AB

Jannike Lindbergh, Skellefteå

Unionen Västerbotten

Maj-Inger Åhgren, Skellefteå

Anita Eriksson, Skellefteå

Patric Häggroth, Luleå

Valutec AB

Robert Larsson, Skellefteå

Webhelp Sweden AB

Joanna Gabrielsson, Piteå

Erika Renberg, Piteå

Wikan Personal AB

Kenneth Vidmark, Skellefteå

Maria Marklund, Skellefteå

Vilagården AB

Yvonne Eckerskog, Kusmark

Vitec Software Group AB

Karin Wendén, Umeå

VK Affärsliv 24

Elin Olsson, Umeå

VLS Konsult AB

Anna-Karin Wikstén, Skellefteå

Vygon (Sweden) AB

Marlene Lundqvist, Skellefteå

Västerbottens Läns Landsting informatik

Gunilla Burman, Skellefteå

Margot Ingberg, Skellefteå

Mikael Robertsson, Skellefteå

Toni Suhonen, Umeå

Annika Björklund, Umeå

Sofia Wixner Lundgren, Umeå

Urban Helmersson, Umeå

XLNT Travel Sweden AB

Christina Hägg, Skellefteå

Ålö AB

Leif Thorwaldsson, Umeå

Älvsbacka Fastigheter AB

Maria Ottosson, Skellefteå

Adecco Sweden AB

Michael Stark, Skellefteå

Hansolov Gustavsson, Skellefteå

Akademikerförbundet SSR

Jenny Grenander, Stockholm

Hanna Broberg, Stockholm

Alten Sverige AB

Gabriella Edberg, Umeå

Arbetsförmedlingen

Emma Norrfors, Skellefteå

Linda Dittrich, Skellefteå
A Real Movement AB

Pontus Wadström, Stockholm

Alimak Hek AB

Anna Eriksson Ek, Skellefteå

Mathias Stenlund, Skellefteå

Jenny Furtenbach, Skellefteå

Mathias Hedström, Skellefteå

Antenn Consulting AB

Kristina Karlsson, Umeå

Arkitektkopia AB

Helena Lundmark, Skellefteå

Autoakuten AB

Andreas Enquist, Skellefteå
Awance Affärsutveckling AB

Anders Wistemar, Skellefteå

Boehringer Ingelheim AB

Markus Frank, Skellefteå

Boliden Mineral AB

Lena Drugge. Boliden

Brainscan AB

Thomas Lundqvist, Stockholm

Brokk AB

Staffan Larsson, Skellefteå

Chefsdagen i Norr

Karin Lundström Rawden, Skellefteå

Kristina Frank, Järvtjärn

Crepido AB

Hanna Friman, Skellefteå

DB Schenker AB

Lars Konradsson, Umeå

DHL Freight AB

Kerstin Berglund, Luleå

Magnus Brevemark, Luleå

DiLucias Utvecklingsbyra AB

Karina DiLucia Dislucias, Burträsk

Duroc Special Steel AB

Roger Andersson, Luleå

DoYourVision AB

Linda Nederberg, Umeå

Emcon Miljökonsult AB

Robert Canon, Umeå

Conny Kjerrulf, Umeå

Explizit AB

Dan Edman, Skellefteå

Explizit Environment AB

Pär Dunder, Skellefteå

Explizit Netcrew AB

Fredrik Bergqvist, Skellefteå

Fredrik Krekula, Skellefteå

Explizit Public Service AB

Marie Stenborg, Skellefteå

Kent Edman, Skellefteå

Feelgood Hälsovård

Linda Berglund, Skellefteå

Fönsterspecialisten AB

Ulf Rosenius, Skellefteå

Företagarna

Lars Lundström, Skellefteå

Gallac Produktion AB

Jörgen Nyström, Skellefteå

Elina Anundi, Skellefteå

Roger Wikström, Skellefteå

Gilbarco Veeder Root AB

Fredric Holmström, Skellefteå

Handelsbanken

Bärndt Hedman, Skellefteå

Havator AB

Maria Olofsson, Piteå

Helikopter Brand Design AB

Jenny Hultdin Forslund, Skellefteå

Hello Future AB

Leif Rehnström, Skellefteå

Hjältarnas Hus

Christer Nederstedt, Umeå

Holmlunds Måleri AB

Tommy Nygren, Skellefteå

Robert Nygren, Skellefteå

Stefan Linder, Skellefteå

HSB Norr

Samuel Bernberg, Piteå

Stina Ek, Luleå

Innan AB

Nicklas Karlsson, Skellefteå

JR Mekan AB

Lennart Vikberg, Skellefteå

Nicklas Lindström, Skellefteå

Komatsu Forest AB

Krister Rosendahl, Umeå

Pernilla Åström, Umeå

Samuel Gottnersson, Umeå

Hans Forsberg, Umeå

Stefan Karlsson, Umeå

Kompetenslaget AB

Peter Strand, Piteå

Helene Löwinger, Piteå

Maria Markström, Piteå
Koverberg Consulting AB

Lars Koverberg, Skellefteå

KPMG AB

Åsa Lundström, Skellefteå

Krux AB

Jens Mårtensson, Skellefteå
Lagkamrat

Håkan Linneruth, Piteå

Emelie Lövgren, Piteå

Johannes Lindberg, Skellefteå

LEAB

Ingalill Backlund, Lövånger

Mikael Karlsson, Lövånger

LRF Konsult AB

Stefan Rönnlund, Skellefteå

Länsstyrelsen Västerbotten

Landshövding Magdalena Andersson, Umeå

Malmstolen AB

Jessika Häggling, Stenungsund

Maxieffect AB

Marcus Karlsson, Stockholm

Metso Sweden AB

Mikael Sundbom, Ersmark

Lasse Jansson, Ersmark

Peter Sundberg, Ersmark

Move Management AB

Peter Hård Stockholm

Roger Sundström, Stockholm

New Wave Profile AB

Gustav Boström, Skellefteå

Thomas Boström, Skellefteå

Nolia AB

Helene Ljungstedt, Piteå

Jaana Tengman, Skellefteå

Nordea Bank AB

Ulrica Magnusson Söderlund, Skellefteå

Emma Remahl, Skellefteå

Norran Affärsliv

Lars Westerlund, Skellefteå

Norrbottens Affärer

Annelie Hannu, Luleå

Norrlandsgjuteriet AB

Peter Göttfert, Robertsfors

Helen Bäckström, Robertsfors

Papperspartner AB

Martin Bäcklund, Umeå

Johan Viklund Logardt, Skellefteå

Kalle Melander, Skellefteå

Poolia AB

Rebecca Pettersson, Umeå

Proffice Sverige AB

Johan Berglund, Umeå

Niclas Ericsson, Umeå

PwC AB

Maria Lundberg, Skellefteå

Semcon Sverige AB

Krister Efvenström, Piteå

Skandia

Mattias Rönnlund, Skellefteå

Jonas Öhrlund, Skellefteå

Skellefteå Kraft AB

Monica Ögren, Skellefteå

Gerd Linder, Skellefteå

Elisabeth Bjuhr, Skellefteå

Jim Markstedt, Skellefteå

Patrik Lillbacka, Skellefteå

Hans Lenman, Skellefteå

Skellefteå Kommun

Kicki Krane, Skellefteå

Maria Berggren, Skellefteå

Sinnika Sjunnesson, Skellefteå

Cathrin Risen, Skellefteå

Susanne Melander, Skellefteå

Carita Löfstedt, Skellefteå

Janice Alseryd, Skellefteå

Maria Lindberg, Skellefteå

Sofie Pettersson, Skellefteå

Birgitta Holmström, Skellefteå

Vibeke Nordström, Skellefteå

Lena Ersson, Skellefteå

Jenny Holmberg, Skellefteå

Skellefteå Taxi AB

Lars Åberg, Skellefteå

Solviks Folkhögskola

Wiveca Ögren, Frostkåge

Stiftsgården Hotell & Konferens

Veronica Ståhl, Skellefteå

Kristina Bygdén, Skellefteå

Sunnanå SK

Inger Arnesson, Skellefteå

Robert Karlsson, Skellefteå

Swedbank AB

Catarina Lidman, Skellefteå

Veronica Hällkvist, Skellefteå

Annika Holmgren, Skellefteå

Erik Kristiansson, Skellefteå

T3 AB

Dick Hellman, Skellefteå

Telavox AB

Lennart Johansson, Skellefteå

Thomas Boman, Luleå

Tholin & Larsson AB

Jan-Erik Nilsson, Göteborg

Börje Nilsson-Mäki, Göteborg

Tieto Sweden Support Services AB

Lena Staflund, Skellefteå

Tieto AB

Robert Andersson, Skellefteå

Treac AB

Lina Ådin, Stockholm

Unionen Västerbotten

Maj-Inger Åhgren, Skellefteå

Olle Heimersson, Umeå

Ursviken Technology AB

Patrik Hedström, Ursviken

Wikan Personal Botnia AB

Kenneth Vidmark, Skellefteå

Tomas Vidmark, Skellefteå

Vision Reklam & Dekor AB

Jenny Nyström, Skellefteå

Wist Last & Buss AB

Roland Bergström, Skellefteå

Västerbottens Läns Landsting

Gunilla Burman, Skellefteå

XLNT Travel Norrland AB

Marika Eriksson, Umeå

Christina Hägg, Skellefteå

Åbyns Bygg AB

Mike Jackson, Skellefteå

Jonas Bergmark, Skellefteå

Rune Jensen, Skellefteå

Rainer Eskelinen, Skellefteå

Tobias Rosenkrans, Skellefteå

Lars Brännström, Skellefteå

Acino AB

Joel Enqvist, Umeå

Acino AB

Gustav Nordin, Umeå

Adecco Sweden AB

Hansolov Gustavsson

Alimak Hek AB

Maria Hoch

Alimak Hek AB

Anna Eriksson Ek

Alimak Hek AB

Lars Elveros

Alimak Hek AB

Jenny Furtenbach
Alten AB

Robert Eriksson, Umeå
Antenn Consulting AB

Cathrine Lind
Arkitektkopia AB

Helena Lundmark

Artch informations- och kommunikationsbyrå

Agneta Lundström, Bureå

Ascom Network Testing AB

Joakim Forsberg

Autoakuten i Skellefteå AB

Andreas Enquist
Awance Affärsutveckling AB

Anders Wistemar

Bergteamet AB

Isabelle Klingstedt, Boliden

Biomet Orthopaedics AB

Peter Lundberg

Boliden Mineral AB Gruvor

Lena Drugge, Boliden
Broholmen Invest AB

Maria Ottosson

Bättre Text AB

Lisa Rönnblom

Coca-Cola Enterprises Sverige AB

Desiree Nilsson

Crearo Utveckling AB

Maria Jonsson, Luleå

Dixie PR

Åsa Stocksén

Ekcom AB

Li Holmberg

EK Interiör AB

Eva Karlberg

Ensize

Stefan Berg

Ernst & Young

Fredrik Lundgren

Ernst & Young 

Katarina Söderberg

Ernst & Young

Magnus Nilsson

Explizit AB

Fredrik Krekula

Explizit AB

Fredrik Bergqvist

Explizit Public Service AB

Marie Stenborg

Explizit Environment AB

Helena Lundquist

Explizit Environment AB

Pär Dunder
Fotograf Marianne

Marianne Näsström
Franke Futurum AB

Ulrika Öberg, Byske
Franke Futurum AB

Christoffer Wadén, Byske
Franke Futurum AB

Linda Söderlund, Byske
Fönsterspecialisten Norrland AB

Ulf Rosenius

Företagarna

Lars Forssell

Gilbarco Autotank AB

Fredric Holmström
Goda Företagsnyheter

Karin Lundström Rawden

Goda Företagsnyheter

Kristoffer Olsson
Handelsbanken

Bärndt Hedman

Handelsbanken

Åsa Kärr
Helikopter Brand Design AB

Maria Åström
Helikopter Brand Design AB

John Lidman
Holmlunds Måleri AB

Tommy Nygren
ICON Studios AB

Ronny Lindström
ICON Studios AB

Mattias Sjöstedt
ICON Studios AB

Mattias Halbakken

Innovation Västerbotten

Gunilla Viklund

Iris Hadar AB

Per Lundgren, Umeå

Jack & Jones AB

David Acosta
Kamoja AB / Unionen

Lisa Ekström, Stockholm
Kompetenslaget AB

Peter Strand, Piteå
Kompetenslaget AB

Helena Strand, Piteå
Kompetenslaget AB

Tina Hollstedt, Piteå

Kompetenslaget AB

Niklas Stenberg, Piteå

Koverberg Consulting AB

Lars Koverberg

Kreablo

Anna Bauer

Kronofogden

Tommy Marksén

Krux Sweden AB

Jens Mårtensson

Kult

Karin Wahlén, Stockholm
Lindex Sverige AB

Ingela Stenman

LTU Business AB

Mikael Rehnberg

LTU Business AB

Maria Svanberg, Luleå

Market Gurus International AB

Santosh Hejmadi

Max Hamburgerrestauranger

Per Larshans, Stockholm
Maxieffect AB

Marcus Karlsson, Stockholm

Maxieffect AB

Mats Ahlberg, Stockholm

Mental Coahing – Ingrid Nordlund

Ingrid Nordlund

New True Leaders

Caroline Nyström, Umeå

Nolia AB

Ann-Sofie Greander

Nolia AB

Annica Nordlöf, Piteå

Nordea Bank

Ulrica Magnusson-Söderlund

Nordea Bank

Emma Remahl

Nordic Sport AB

Emma Lundkvist

NorLink AB

Jannike Lindberg

Norran

Stefan Lundmark

Norran

Åsa Svanberg

Norran

Anna Magnusson
Norrbottens Säljbolag AB

Elizabeth Brentmar, Luleå

Norra Skogsägarna ek för.

Erik Eliasson, Umeå
Norrlandsgjuteriet AB

Peter Göttfert, Robertsfors
Ottsjöakademien

Lasse Karlsson, Stockholm

Ottsjöakademien

Göran Dahlgren, Stockholm

Outotec AB

Jan Nilsson

Papperspartner AB

Kalle Melander

Papperspartner AB

Peter Lundström

Papperspartner AB

Martin Bäcklund, Umeå

Preced

Monica Cederstrand

PwC

Anders Hettinger
Region Västerbotten

Anna Pettersson, Umeå

Repay Invest AB

Mikael Lindgren

Riksbyggen

Gabriella Rymark

Scandic Hotell 

Åsa Karlsson

Scandic Hotell

Christine Engström

Silleste AB

Lisette Edgarsson

SkandiaMäklarna AB

Fredrik Wikström

SkandiaMäklarna AB

Lennart Wikström

Skebo

Linda Dittrich

Skellefteå Kommun

Kristina Sundin-Jonsson

Skellefteå Kommun

Kicki Krane

Skellefteå Kommun

Birgitta Holmström

Skellefteå Kommun

Marjo Bodén

Skellefteå Kommun

Harriet Wistemar

Skellefteå Kommun

Christina Svärd

Skellefteå Kommun, Balderskolan

Erik Burstrand

Skellefteå Kraft AB

Susanne Nyberg
Skellefteå Kraft AB

Katrin Lindberg
Skellefteå Kraft AB

Leif Bergman
Skellefteå Kraft AB

Marlene Munter

Skellefteå Kraft AB

Elin Bergsten

Skellefteå Kraft AB

Monica Ögren

Skellefteå Kraft AB

David Albertson

Skellefteå Kraft AB

Gerd Linder

Skellefteå Kraft AB

Rolf Lindgren

Skellefteå Kraft AB

Eva Lindberg

Skellefteå Kraft AB

Tommy Eriksson

Skellefteå Kraft AB

Björn Sundlöf

Skellefteå Kraft AB

Marie Falkman Marklund

Skellefteå Kraft AB

Jonny Edström

Snidex AB

Bengt-Åke Lundberg, Burträsk

Solviks Folkhögskola

Wiveca Ögren, Frostkåge

Solviks Folkhögskola

Annica Huring, Frostkåge

SRK Consulting (Sweden) AB

Richard Lundqvist
SSC Skellefteå AB

Dan Magnusson

SSC Skellefteå AB

Mikael Lind

Stadshotellet AB

Kenneth Lindberg

Stadshotellet AB

Kristoffer Lundström, Arvidsjaur

Statoil AB

Marica Almfalk

Stena Recycling AB

Mikael Lönnback, Umeå

Stenberg Företagsutveckling AB

Magnus Stenberg

StyrelseAkademien Norr

Annica Simonsson

StyrelseAkademien Norr

Anna Ricknell

Succedo AB

Lars Lundström
Talent AB

Peter Hård, Stockholm

Tieto

Magnus Westin

Tieto

Mats Söderlund

Tieto

Jonas Karlsson

Trätrappor Norsjö AB

Jan Westergren, Norsjö
TV4

Stefan Brännlund, Umeå

UF Skellefteå

Tova ANdersson

UF Skellefteå

Emma Nyström

Unionen

Maj-Inger Åhgren

Unionen

Marie Furberg

Unionen

Niklas Hällgren
Utveckling Online AB

Ann-Catrin Hansson, Gällivare

Vardia Försäkring

Oskar Burstrand

WSP Systems AB

Johan Saadio

Vygon (sweden) AB

Marléne Lundqvist

Västerbottens Läns Landsting

Gunilla Burman

Västerbottens Läns Landsting

Margot Ignberg

Västerbottens Teatern AB

Robert Herrala

Samarbetspartners

Chefsdagen i Norr genomförs i samarbete med dessa företag

Tack till våra partnerföretag som bidrar till att göra Chefsdagen i Norr möjlig