Vi har anmält oss till
Inköpardagen i Norr

Anmälda Inköpardagen i Norr 27 februari 2019

Deltagarlistalistan uppdateras varje vecka.

Adnavem AB

Linda Gårdlöv, Göteborg

Torge Schärf, Göteborg

Affärliv w3 AB

Caroline Sommerich, Skellefteå

Patrick Jonsson, Skellefteå

Apper Systems AB

Robert Bujdosa, Göteborg

Daniel Hognert, Göteborg

Assa Abloy Entrance Produktion AB / Megadoor

Maria Hoch, Skellefteå

Ambjörn Wiksten, Skellefteå

Audio & Musikservice AB

Dennis Fredriksson, Skellefteå

Bilfrakt TransBothnia Logistik AB

Johan Dennel, Skellefteå

Thomas Olsson, Skellefteå

Boliden Mineral AB

Kasper Huuska, Boliden

Magnus Norlén, Boliden

Malin Eriksson, Skelleftehamn

Frida Pettersson, Boliden

Brix Sweden AB

Ulf Sandmark, Saltsjöbaden

Lydia Liu, Saltsjöbaden

Stephen Brawer, Saltsjöbaden

Contractor Bygg AB

Urban Forssell, Skellefteå

Convendor AB

Anders Kron, Stockholm

CottOver AB

Martina Braglin, Stenungsund

Cramo Adapteo AB

Tomas Lindgren, Umeå

Gunnar Olofsson, Umeå

Cue Dee AB

Alexandra Berglund, Sikeå

Dagar i Norr

Lars Koverberg, Skellefteå

Anders Wistemar, Skellefteå

Karin Lundström Rawden, Skellefteå

Annette Lundqvist, Skellefteå

Roj Palani, Skellefteå

Alexandra Wistemar, Skellefteå

Wiveca Ögren, Skellefteå

DB Schenker AB

Conny Wallmark, Skellefteå

 

DHL Freight Sweden AB

Inger Zackrisson, Gammelstad

Magnus Fagerqvist, Gammelstad

Fairtrade Sverige

Hewan Temeshghem, Stockholm

Elisabet Lim, Stockholm

FeRex AB

Anette Lindgren, Byske

Folkparken

Lina Björk, Skellefteå

Franke Futurum AB

Johan Nyman, Byske

Fronta AB

Olof Höglund, Skellefteå

Future Electronics AB

Christina Sundquist, Kista

Företagarna

Lars Lundström, Skellefteå

Green Carrier Freight Services AB

Kent Bäcklund, Luleå

Hallands Hamnar AB

Emil Vranjancu, Halmstad

 

Handelsbanken

Bärndt Hedman, Skellefteå

Handelshögskolan

Lars-Johan Åge, Stockholm

Hultdin System AB

Per Bertilsson, Malå

Indexator Rotator Systems AB

Roland Adelsson, Vindeln

Olov Englund, Vindeln

Joakim Johansson, Vindeln

iTid Tarinfo AB

Tony Elingstam, Skellefteå

Anna Hallberg. Skellefteå

Jenny Furtenbach, Skellefteå

Komatsu Forest AB

Krister Rosendahl, Umeå

Pernilla Åström, Umeå

Magnus Gustafsson, Umeå

LKAB

Robert Johansson, Gällivare

Luleå Kommun upphandling

Daniel Granlund, Luleå

Jenny Sjögren, Luleå

Erika Kers, Luleå

Lövånger Elektronik AB

Anders Lindgren, Lövånger

Lisa Lundmark, Lövånger

Anders Lindmark, Lövånger

Magnus Westman, Lövånger

Anders Eriksson, Lövånger

 

Metso Sweden AB

Mats Wikberg, Ersmark

New Wave Profile AB

Anna Jonasson, Skellefteå

Nordea Bank AB

Åke Mattsson, Skellefteå

Nordic Light AB

Janne Burström, Skellefteå

Frank Berglund, Skellefteå

Nordik Distribution AB

Joakim Lindgren, Lycksele

Jonas Sandberg, Lycksele

Norran Affärsliv

Lars Westerlund, Skellefteå

Norrmejerier ek for

Hans-Göran Lundmark, Umeå

Olofsfors AB

Maria Ragnarsson, Olofsfors

Irene Pettersson, Olofsfors

Mikael Ejelöv, Olofsfors

Outotec Sweden AB

Malin Kihlgren, Skellefteå

Ann-Britt Brännström, Skellefteå

Hanna Ask, Skellefteå

PacsOn AB

Ulf Wiklund, Skellefteå

Peter Lundström, Skellefteå

Johan Logardt Viklund, Skellefteå

Erik Abrahamsson, Umeå

Martin Bäcklund, Umeå

Pept Service AB

Lars Burman, Skelleftehamn

PiteEnergi AB

Frida Larsson, Piteå

Malin Bodin, Piteå

Piteå Kommun

Tuula Rosenberg, Piteå

PostNord AB

Ulrika Bergman, Piteå

Marie Hallin, Umeå

Renholmen AB

David Engberg, Byske

Scandinavian Shipping & Logistics AB

Johan Ignell, Göteborg

Silf Competence AB

Carina Dahllöf, Kista

Markus Wahlström, Kista

Bjarne Svensson, Kista

Skebo

Leif Lindgren, Skellefteå

Skellefteå Kommun

Anette Eriksson, Skellefteå

Skellefteå Kommun upphandling

Fredrik Eriksson, Skellefteå

Kristina Wågstedt, Skellefteå

 

Skellefteå Kraft AB

Per Johansson, Skellefteå

Smurfit Kappa Kraftliner AB

Lina Danielsson, Piteå

SSAB EMEA AB

Robert Palo, Luleå

Stena Recycling AB

André Jonsson, Skellefteå

Stilmekaniska AB

Susanne Löfholm, Skellefteå

Christer Renström, Skellefteå

Strongpoint Cash Security AB

Andreas Danielsson, Skellefteå

SunPine AB

Markel Jonsson, Piteå

Thomas Lindgren, Piteå

Ursviken Technology AB

Patrik Hedström, Ursviken

Wibax AB

Roger Bergman, Piteå

Andreas Widgren, Piteå

Eva Blom, Piteå

VTT i Skellefteå AB

Monica Stefansson, Skellefteå

Ulf Kristoffersson, Skellefteå

YSCP

Fabian Knopf, Umeå

 

Ålö AB

Niclas Lundgren, Umeå

Deltagare 28/2  2018

Listan uppdateras kontinuerligt

 

Abelko Innovation AB

Mathias Hedqvist, Luleå

 

Affärsliv w3 AB

Pär Dunder Skellefteå

Caroline Sommerich, Skellefteå

 

Alimak Hek AB

Pär Lundqvist, Skellefteå

 

Apper Systems AB

Daniel Hognert, Göteborg

Robert Bujdosa, Göteborg

 

Arbetsmiljöverket

Viveca Wiberg, Stockholm

Solbritt Johansson, Stockholm

 

ASSA ABLOY Entrance Systems AB

Mikael Sandström, Skellefteå

Maria Hoch, Skellefteå

 

BAE Systems Hägglunds AB

Wim Eikelboom, Örnsköldsvik

Johan Wallberg, Örnsköldsvik

 

Berendsen Textil AB

Christer Thornberg, Umeå

Tobbe Johansson, Umeå

 

Bilfrakt Bothnia AB

Johan Dennel, Skellefteå

 

Boliden Group AB

Markus Hyltegård, Boliden

Martin Saadio, Skelleftehamn

Andreas Arvidsson, Skelleftehamn

 

Cloudia Oy

Ilona Ylinampa, Helsingfors

Roni Nyberg, Helsingfors

 

Contractor Holding AB

Urban Forssell, Skellefteå

 

Cramo Adapteo AB

Tomas Lindgren, Umeå

Gunnar Olofsson, Umeå

 

Dagar i Norr

Lars Koverberg, Skellefteå

Anders Wistemar, Skellefteå

Karin Lundström Rawden, Skellefteå

Per Markström, Skellefteå

Wiveca Ögren, Skellefteå

Albin Mannberg, Skellefteå

 

DHL Freight AB

Mikael Höglund, Umeå

Susann Pettersson, Umeå

Inger Zackrisson, Luleå

 

Franke Futurum AB

Anette Lindgren, Byske

Christina Nystedt, Byske

 

Future Electronics AB

Christina Sundquist, Kista

 

Gardinstudion AB

Kristina Frank, Skellefteå

 

Handelshögskolan

Sofia Lundberg, Umeå

Elin Nilsson, Umeå

Claire Ingram Bogusz, Stockholm

 

Hallands Hamnar

Emil Vranjancu, Halmstad

 

Helping Company AB

Liza Brentmar, Stockholm

 

Indexator Rotator Systems AB

Roland Adelsson, Vindeln

Olof Fridolfsson, Vindeln

Olov Englund, Vindeln

Joakim Johansson, Vindeln

 

Integpro AB

Lars Erhardsson, Umeå

 

iTid AB

Stefan Almarlind, Umeå

Maria Öqvist, Luleå

Anna Hallberg, Skellefteå

 

IUC Norr AB

Niclas Tidström, Luleå

Gabriella Rymark, Skellefteå

Anna Dahlberg, Skellefteå

 

Lagkamrat

Inger Arnesson, Skellefteå

Gunnar Holmqvist, Skellefteå

 

Liko Hillrom AB

Anna Hällgren, Luleå

Kirsi-Maria Palmroth, Luleå

 

LKAB

Robert Johansson, Malmberget

 

Lövånger Elektronik AB

Magnus Westman, Lövånger

Anders Lindmark, Lövånger

Lisa Lundmark, Lövånger

 

MacSupport AB

Jan Lindqvist, Skellefteå

Richard Lindström, Skellefteå

 

Mandalay Resources AB

Frida Pettersson, Björkdal

 

Martinsons AB

Ulrika Wågberg, Bygdsiljum

Per-Anders Eklund, Bygdsiljum

 

NCC Industry Nordic AB

Ann Lind, Umeå

Fred Burwall, Umeå

 

NCC Purchasing Group AB

Hendrik Hjärtberg, Skellefteå

 

NCC Sverige AB

Fredrik Karlsson, Skellefteå

Lars Andersson, Luleå

Leif Jakobsson, Umeå

Jonas Waernborg, Solna

Per Lundström, Solna

 

Norran Affärsliv

Lars Westerlund, Skellefteå

 

Norrmejerier Ek. Förening

Hans-Göran Lundmark, Umeå

 

Olofsfors AB

Maria Ragnarsson, Olofsfors

Irene Pettersson, Olofsfors

Mikael Ejelöv, Olofsfors

 

OmnyTek

Dennis Fredriksson, Skellefteå

 

Outotec Sweden AB

Ann-Britt Brännström, Skellefteå

Malin Kihlgren, Skellefteå

 

PacsOn AB

Peter Lundström, Skellefteå

Kalle Melander, Skellefteå

Johan Logardt Viklund, Skellefteå

 

Pept Service AB

Lars Burman, Skellefteå

Mikael Normark, Skellefteå

 

PiteEnergi AB

Patric Jonsson, Piteå

Evelina Palovaara Hansson, Piteå

Simon Samuelsson, Piteå

Nina Ahlenius, Piteå

 

Piteå Kommun

Östen Granberg, Piteå

 

Positive Purchasing Ltd

Johanthan O´Brien, London

 

PostNord Sverige AB

Ulrika Bergman, Piteå

Thomas Olsson, Skellefteå

 

Profix Verktyg AB

Andreas Hällgren, Skellefteå

Tom Rönnbacka, Skellefteå

 

SCA Sourcing & Logistics AB

Magnus Blomberg, Munksund

 

DB Schenker AB

Lars Konradsson, Umeå

Robert Björnerbäck, Umeå

Robert Lindkvist, Luleå

Conny Wallmark, Skellefteå

 

Semantix Språkcentrum AB

Peter Grund, Stockholm

 

SILF Competence AB

Carina Dahllöf, Kista

Andreas Takacs, Kista

 

Skebo AB

Leif Lindgren, Skellefteå

 

Skellefteå Kommun

Anders Blom, Skellefteå

Fredrik Eriksson, Skellefteå

 

Skellefteå Kraft AB

Roger Markgren, Skellefteå

Thomas Fallenius, Skellefteå

Jan Lindholm, Skellefteå

 

Smurfit Kappa Kraftliner AB

Frida Larsson, Piteå

Lina Danielsson, Piteå

Karina Westlund, Piteå

Andreas Sohlman, Piteå

 

Specma Component AB

Håkan Lundgren, Skellefteå

 

SSAB Emea AB

Per Bondemark, Luleå

Mattias Berggren, Luleå

 

Stena Recycling AB

André Jonsson, Skellefteå

Daniel Myrestam, Piteå

Oskar Hermansson, Piteå

 

Stilmek AB

Susanne Löfholm, Skellefteå

Tomas Ståhl, Skellefteå

 

StjärnaFyrkant AB

Pär Berg, Skellefteå

 

Strongpoint AB

Andreas Danielsson, Skellefteå

 

Succedo AB

Lars Lundström, Skellefteå

 

Sunpine AB

Markel Jonsson, Piteå

Thomas Lindgren, Piteå

 

Sveaskog Förvaltnings AB

Eva Ståhl, Lycksele

Mats Oja, Piteå

 

Swedbank

Jörgen Kennemar, Stockholm

 

Swoosh AB

Joachim Löfgren, Lycksele

Anders Svensson, Umeå

 

Tholin & Larsson AB

Elisabeth Fredin, Göteborg

 

Thorengruppen AB

Richard Bagger, Umeå

 

Umeå Energi AB

Thomas Granberg, Umeå

Mikael Lundin, Umeå

Karl Lund, Umeå

Carolina Tjärnqvist, Umeå

 

Ursviken Technology AB

Patrik Hedström, Ursviken

 

Vattenfall AB

Caroline Lundström, Luleå

 

Wikan Personal AB

Kenneth Vidmark, Skellefteå

 

Vimek AB

Per-Anton Lundström, Vindeln

 

Young Supply Chain Professional – SILF

Fabian Knopf, Umeå

Julia Lindgren, Umeå

Hanna Gustafsson, Umeå

Magnus Gustafsson, Umeå

Oskar Eriksson, Umeå

 

Ålö AB

Niclas Lundgren, Umeå

Maria Palm, Umeå

 

Adecco Sweden AB

Hansolov Gustavsson, Skellefteå

Alimak Hek AB

Sören Andersson, Skellefteå

 Apper Systems AB

Daniel Hognert, Göteborg

Robert Bujdosa, Göteborg

Assa Abloy Entrance Systems Production AB

Markus Hyltegård, Skellefteå

Mikael Sandström, Skellefteå

Marlene Norlund Idenäs, Skellefteå

BAE Systems Hägglunds AB

Wim Eikelboom, Örnsköldsvik

Berendsen Textilservice AB

Urban Johansson, Umeå

David Sköld, Umeå

Bilfrakt Bothnia AB

Johan Dennel, Skellefteå

Patrik Berglund, Umeå

Boxon Pak AB

Mikael Karlsson, Skellefteå

BW Konstruktion AB

Boh Westerlund, Obbola

Caverion AB

Nina Södergren, Skellefteå

Johan Berglund, Skellefteå

 Cramo Adapteo AB

Gunnar Olofsson, Umeå

Tomas Lindgren, Umeå

Cuedee AB

Mats Wikberg, Sikeå

Dagar i Norr

Anders Wistemar, Skellefteå

Lars Koverberg, Skellefteå

Karin Lundström Rawden, Skellefteå

Ulf Rosenius, Skellefteå

DHL Freight AB

Peter Engfors, Luleå

Jonas Bergfors, Umeå

Ekobrottsmyndigheten

Mats Sjölund, Umeå

Explizit Environment AB

Christer Boström, Skellefteå

Franke Futurum AB

Anette Lindgren, Byske

Future Electronics AB

Christina Sundqvist, Kista

Thom Leidesdorff, Kista

Integpro AB

Lars Erhardsson, Umeå

ITid Tarinfo AB

Jarkko Erikshammar, Luleå

Moa Hedestig, Umeå

IUC Norrbotten AB

Niclas Tidström, Luleå

Komatsu Forest AB

Krister Rosendahl, Umeå

Håkan Uusimäki, Umeå

Sven-Olov Konden, Umeå

Madelene Nilsson, Umeå

Anders Lindgren, Umeå

Peter Moilanen, Umeå

Magnus Gustavsson, Umeå

Kompetenslaget AB

Peter Strand, Piteå

Nina Dahlberg, Piteå

Jörgen Hellsten, Piteå

Lagkamrat

Inger Arnesson, Skellefteå

Lindbäcks Bygg AB

Anton Björk, Piteå

Linda Öman, Piteå

Loka Konsult AB

Lorentz Karlsson, Skellefteå

Luleå Kommun upphandling

Emma Breheim, Luleå

Tuula Rosenberg, Luleå

Juan Juan Lu, Luleå

Lövånger Elektronik AB

Anders Lindmark, Lövånger

Jim Fahlgren, Lövånger

Lisa Lundmark, Lövånger

Martinsons Såg AB

Ulrika Wågberg, Bygdsiljum

Per-Anders Eklund, Bygdsiljum

MedieMakeriet AB

P-O Sjödin, Skellefteå

Medlefors Hotell & Konferens AB

Martin Hedqvist, Skellefteå

Maria Vikström, Skellefteå

Annica Blom, Skellefteå

Metso Sweden AB

Alf Magnusson, Ersmark

NCC Purchasing Group AB

Hendrik Hjärtberg, Skellefteå

Fredrik Karlsson, Skellefteå

Nordic Light AB

Jan-Erik Burström, Skellefteå

Frank Berglund, Skellefteå

Norran Affärsliv

Lars Westerlund, Skellefteå

Norrlandsgjuteriet AB

Peter Göttfert, Robertsfors

Helen Bäckström, Robertsfors

OmnyTek

Dennis Fredriksson, Skellefteå

Outotec AB

Ann-Britt Brännström, Skellefteå

PacsOn AB

Peter Lundström, Skellefteå

Kalle Melander, Skellefteå

PEPT Service AB

Lars Burman, Skellefteå

Rainer Rönnback, Skellefteå

PiteEnergi AB

Patric Jonsson, Piteå

Evelina Palovaara, Piteå

ProSourcia AB

Helena Brynolfsson, Stockholm

ROFAB

Tomas Pettersson, Ånäset

Rototilt Group AB

Anders Lindberg, Vindeln

Torbjörn Tervahauta, Vindeln

Hanna Bergner, Vindeln

Caroline Jonsson, Vindeln

Kennet Bjuren, Vindeln

Röbäcks Sweden AB

Per Helgesson, Umeå

SCA Sourcing & Logistic AB

Magnus Blomberg, Munksund

SILF Competence AB

Carina Dahllöf, Kista

Wanda Eneqvist, Kista

DB Schenker AB

Lars Konradsson, Umeå

Robert Björnerbäck, Umeå

Robert Lindkvist, Luleå

Conny Wallmark, Skellefteå

Skebo AB

Stig Bergström, Skellefteå

Skellefteå Kommun Upphandling

Ulf Wiklund, Skellefteå

Anne Pakisjärvi, Skellefteå

Skellefteå Kraft AB

Magnus Johansson, Skellefteå

Tommy Hageräng, Skellefteå

Anneli Viklund, Skellefteå

Smurfit Kappa Kraftliner AB

Lina Danielsson, Piteå

Anne Persson, Piteå

Stena Recycling AB

André Jonsson, Skellefteå

Strongpoint AB

Fredrik Eriksson, Skellefteå

Andreas Danielsson, Skellefteå

StyrelseAkademien Norr

Anna Ricknell, Skellefteå

Annica Simonsson, Skellefteå

Succedo AB / Företagarna

Lars Lundström, Skellefteå

SunPine AB

Markel Jonsson, Piteå

Veronica Isaksson, Piteå

Sveaskog AB

Mats Oja, Kalix

Thorengruppen AB

Richard Bagger, Umeå

Jerker Hultman, Umeå

Lena-Maria Nilsson, Umeå

Umeå Kommun Upphandlingsbyrån

Nathalie Olofsson, Umeå

Rickard Fredriksson, Umeå

Victoria Westergren, Umeå

Umpac AB

Torvald Östensson, Umeå

Wibax AB

Hans Henriksson, Piteå

Tomas Sandström, Piteå

Eva Blom, Piteå

Lilian Atthem, Piteå

Yonghong Wang, Piteå

VK Affärsliv24

Elin Olsson, Umeå

Volvo Group Truck Operation AB

Melker Sundberg, Umeå

VTT i Skellefteå AB

Monica Stefansson, Skellefteå

ÅF AB

Stina Tang, Stockholm

Jonas Carlsson, Örnsköldsvik

Sasha Miladinovic, Umeå

Adecco Sweden AB

Hansolov Gustavsson, Skellefteå

Ahlsell Sverige AB

Anders Sandberg, Umeå

Alten Sverige AB

Gabriella Edberg, Umeå

Amesto Solutions Purchasing AB

Karin Jansson, Luleå

Helena Eriksson, Luleå

Apper Systems AB

Jesper Ericsson, Göteborg

Daniel Hognert, Göteborg

Robert Bujdosa, Göteborg

Aptum AB

Fredrik Löf, Skellefteå

Arkitektkopia AB

Helena Lundmark, Skellefteå

Arvidsjaurs Kommun upphandling

Sara E Nordström, Arvidsjaur

ASSA Abloy AB (Megadoor)

Markus Hyltegård, Skellefteå

Mikael Sandström, Skellefteå
Marlene Idenäs, Skellefteå

Autotech Teknikinformation AB

Kristoffer Wallgren, Skellefteå

Avtalsrätt.com

Jon Kihlman, Stockholm

Awance Affärsutveckling AB

Anders Wistemar, Skellefteå

Berendsen Textilservice AB

Urban Johansson, Umeå

David Sköld, Umeå

Blåkläder AB

Claes Adolfsson, Svenljunga

Stig-Ove Hedenström, Skellefteå

Bodens Kommun, upphandling

Theresa Hägglund, Boden

Boliden Mineral AB

Johan Nilsson, Boliden

Eva Henriksson, Boliden

Boliden Rönnskärsverken

Andreas Arvidsson, Skelleftehamn

Martin Saadio, Skelleftehamn

Malin Eriksson, Skelleftehamn

Brokk AB

Staffan Larsson, Skellefteå

DHL Freight AB

Magnus Brevemark, Luleå

Peter Engfors, Luleå

Susann Pettersson, Umeå

Jonas Bergfors, Umeå

Jonas Hagman, Sundsvall

Simon Wisbrandt, Stockholm

Duroc Special Steel AB

Roger Andersson, Luleå

Ekcom AB

Li Holmberg, Skellefteå

FeRex AB

Ulf Kristoffersson, Byske

Thomas Winblad, Byske

Flanders Invest & Trade

Tiny Vanhove, Stockholm

Franke Futurum AB

Anette Lindgren, Byske

Anders Ågren, Byske

Future Electronics AB

Christina Sundquist, Kista

Thom Leidesdorff, Kista

Företagarna Skellefteå

Lars Lundström, Skellefteå

HjalmarE AB

Andreas Strömgren, Skellefteå

Erik Johansson, Skellefteå

Hjältarnas Hus

Christer Nederstedt, Umeå

Holmlunds Måleri AB

Andreas Lindqvist, Skellefteå

Hybricon Bus System AB

Roger Enqvist, Holmsund

Indexator Rotator AB

Roland Adelsson, Vindeln

Olov Englund, Vindeln

Olof Fridolfsson, Vindeln

Inköpardagen i Norr

Karin Lundström Rawden, Skellefteå

Annica Simonsson, Skellefteå

Viktoria Wistemar, Skellefteå

Integpro AB

Jonas Sandström, Umeå

Lars Erhardsson, Umeå

ITid Tarinfo AB

Anders Sörqvist, Luleå

Stefan Almarlind, Umeå

Fredrik Lindgren, Umeå

JIT Mech Produktion AB

Per Lindqvist, Robertsfors

Thomas Lundmark, Robertsfors

Kalix Tele24 AB

Sven Blomgren, Kista

Komatsu Forest AB

Lars Lindqvist. Umeå

Anders Hansson, Umeå

Peder Olofsson, Umeå

Roland Lundström, Umeå

Mikael Jutered, Umeå

Johan Henell, Umeå

Mathias Åberg, Umeå

Robert Horvath, Umeå

Peter Edström, Umeå

Andreas Eriksson, Umeå

Rikard Söderlind, Umeå

Kompetenslaget AB

Peter Strand, Piteå

Helena Löwinger, Piteå

Linus Josefsson, Luleå

Koverberg Consulting AB

Lars Koverberg, Skellefteå

LEAB

Ingalill Backlund, Lövånger

Tomas Glaas, Lövånger

Lisa Löfroth, Lövånger

Anders Lindmark, Lövånger

Joan Öberg, Lövånger

Luleå Kommun upphandling

Emma Breheim, Luleå

Marianne Lundberg, Luleå

Krister Johansson, Luleå

Lycksele Plåtprodukter AB

Stefan Nordström, Lycksele

Macsupport AB

Richard Lindström, Skellefteå

Jan Lindkvist, Skellefteå

Martinsons Såg AB

Ulrika Wågberg, Umeå

P-A Eklund, Bygdsiljum

MedieMakeriet AB

P-O Sjödin, Skellefteå

Medlefors Hotell & Konferens AB

Lennart Lagnehag, Skellefteå

Linda Carstedt, Skellefteå

Annica Blom, Skellefteå

Jenny Olofsson, Skellefteå

Memira ögonkliniker AB

Maria Lundström, Umeå

Fredrik Ackestål, Uppsala

Mobile Partner AB

Roger Burström, Skellefteå

Frida Sjöström, Umeå

Move Management AB

Roger Sundström, Stockholm

Myab Solutions AB

Robert Nilsson, Skellefteå

Ronnie Lindahl, Skellefteå

Nordic Light AB

Janne Burström, Skellefteå

Norran Affärsliv

Lars Westerlund, Skellefteå

Norrbottens Affärer

Annelie Hannu, Luleå

Norrlandsgjuteriet AB

Peter Göttfert, Robertsfors

Helen Bäckström, Robertsfors

Nymek AB

Åsa Isaksson, Mjödvattnet

Olovsfors AB

Maria Ragnarsson, Nordmaling

Optimity AB

Tomas Wennerstein, Stockholm

Erik Sandberg, Stockholm

Papperspartner AB

Kalle Melander, Skellefteå

Peter Lundström, Skellefteå

Martin Bäcklund, Umeå

Gunnar Söderlind, Umeå

PEPT Service AB

Juha Enlund, Skellefteå

Rainer Rönnback, Skellefteå

PiteEnergi AB

Patric Jonsson, Piteå

Piteå Kommun Upphandling

Rebecka Granström, Piteå

Linda Sandström, Piteå

PostNord AB

Arne Andersson, Stockholm

Bertil Gyll, Umeå

Ulrika Bergman, Piteå

Primelog Software AB

Magnus Molin, Stockholm

Proffice Sverige AB

Björn Edberg, Umeå

Johan Berglund, Umeå

Prognos MKA AB

Ulf Kolheden, Malmö

ProSourcia AB

Helena Brynolfsson, Stockholm

PTC AB

Roger Lundström, Kåge

Renholmen AB

Erik Andersson, Byske

Röbäcks Sweden AB

Per Helgesson, Umeå

SCA Forest Product AB

Magnus Blomberg, Munksund

SCA Obbola AB

Henrik Forsman, Obbola

DB Schenker AB

Lars Konradsson, Umeå

Robert Björnebäck, Umeå

Robert Lindkvist, Luleå

Marie Kauma, Skellefteå

Semcon Sverige AB

Krister Efvenström, Piteå

SEW Eurodrive AB

Curt Westerlund, Skellefteå

Staffan Lundsten, Skellefteå

SILF Competence

Carina Dahllöf, Stockholm

Ola Granell, Stockholm

Silleste AB

Lisette Edgarsson, Skellefteå

Skebo AB

Stig Bergström, Skellefteå

Skelack AB

Rickard Nilsson, Skellefteå

Skellefteå Drive Center AB

Bengt Astergren, Fällfors

Maria Sandström, Fällfors

Nadja Sahli, Fällfors

Skellefteå Kommun upphandling

Ulf Wiklund, Skellefteå

Skellefteå Kraft AB upphandling

Annika Sundquist, Skellefteå

Andreas Edström, Skellefteå

Olov Möller, Skellefteå

Smarteyes AB

Adam Wikström, Skellefteå

Tomas Nilsson, Skellefteå

Stena Recycling AB

André Jonsson, Skellefteå

Stena Stål AB

Ulf Forss, Skellefteå

Stjärna Fyrkant AB

Pär Wiklund, Skellefteå

Swoosh AB

Joachim Löfgren, Lycksele

Anders Svensson, Umeå

Telemäklarna AB

Christer Öhman, Piteå

Per Gabrielsson, Piteå

Televox AB

Lennart Johansson, Skellefteå

Thomas Boman, Luleå

Tåga Konsult AB

Roger Aitomäki, Kiruna

Håkan Törnblom, Luleå

Umeå kommun upphandling

Sven Bohlin, Umeå

Unionen

Maj-Inger Åhgren, Skellefteå

Ursviken Technology AB

Patrik Hedström, Ursviken

Volvo Group Purchasing AB / Proffice Sverige AB

Katarina Konradsson, Umeå

Zacco Sweden AB

Pia Norman, Luleå

Ålö AB

Henrik Holma, Umeå

Jesper Grahn, Umeå

Niclas Lundgren, Umeå

Helena Lundgren, Umeå

4Sign AB

Mattias Högdahl

Patrik Hamberg

Abelko AB

Mathias Hedqvist, Luleå

Adecco Sweden AB

Ralph Bäcklund, Piteå

Agio System & Kompetens AB

Jan Sundström, Luleå

Ahlsell Sverige AB

Anders Sandberg, Umeå

Alimak Hek AB

Olof Friman

Peter Lindström

Pär Lundqvist

Jörgen Johansson

Alten AB

Robert Eriksson, Umeå

Amesto Solutions AB

Staffan Ruuth, Luleå

Karin Jansson, Luleå

Arkitektkontor Kanttia2 OY

Johan Lindfors, Oulu, Finland

 

Arkitektkopia AB

Helena Lundmark

Assa Abloy Entrance Systems AB (Megadoor)

Susanne Broman

Mikael Sandström

Marlene Idenäs

Atea Sverige AB

Magnus Tjernström

A Teknik AB

Johan Suup, Robertsfors

Autotech Teknikinformation AB

Kristoffer Wallgren

Tommy Lundström

Awance Affärsutveckling AB

Anders Wistemar

BAE Systems Hägglunds AB

Wim Eikelboom, Örnsköldsvik

Teija Palm, Örnsköldsvik

BDX Företagen AB

Fredrik Nilsson, Umeå

Berco Produktion AB

Sören Nilsson

BillerudKorsnäs Karlsborg AB

Göran Johansson, Kalix

Björkdalsgruvan AB

Bo Österstrand, Björkdal

Ola Boström, Björkdal

Blåkläder AB

Stig-Ove Hedenström

Mikael Andersson, Svenljunga

BnearIT AB

Anders Hermanson, Luleå

Boda Borg AB

Thomas Norström

Bolar AB

Lars-Eric Ståhl

Tony Asserholt

Boliden AB smältverk

Ulf Backman, Skelleftehamn

Andreas Arvidsson, Skelleftehamn

Boliden AB Gruvor

Frida Pettersson, Boliden

Tomas Eriksson-Ek, Boliden

Bravida Sverige AB

Leif Degerfeldt

Peter Bäcklund

Brokk AB

Tony Wikman

Robert Nilsson

Caverion Sverige AB

Johan Berglund

Johan Stenlund

Compia Robertsfors AB

Anders Wenngren, Robertsfors

Cramo AB

Anders Larsson

Roger Brännström, Luleå

Cramo Adapteo AB

Gunnar Olofsson, Umeå

Tomas Lindgren, Umeå

Duroc Special Steel AB

Maria Lassinantti, Luleå

EcoRub AB

Ulf Bergström, Holmsund

Lars-Erik Lindström, Holmsund

EFFSO AB

Per Finnhammar, Stockholm

Nils Lundgren, Stockholm

Ekcom AB

Li Holmberg

EK Interiör AB

Eva Karlberg

Electrum Automation AB

Per Ransjö, Umeå

Elmotorcentralen AB

Christer Gyllengahm

Explizit Enviroment AB

Per Dunder

Peter Sjölund

Helena Lundqvist

Jessica Björk

Christer Boström

Extena AB

Peter Falk, Norsjö

Faval Försäkring i Norr AB

Per Ahlin, Piteå

FeRex AB

Ulf Kristoffersson, Byske

Thomas Winblad, Byske

Finnring/Tulevaisuuden Kasvupolut OY

Antti Karjula, Oulu, Finland

Kaarlo Kärkkäinen, Luleå

Fotograf Marianne AB

Marianne Näsström

Franke Futurum AB

Anette Lindgren, Byske

Anders Ågren, Byske

Företagarna Norrbotten

Ingela Lekfalk, Luleå

Företagarna Västerbotten

Torbjörn Halvarsson, Umeå

Gallac Produktion AB

Jörgen Nyström

GE Healthcare Bio-Sciences AB

Jan Nilsson, Umeå

Giraf of Sweden AB

Dan Engman, Flarken

Anna-Lena Engman, Flarken

Goda Företagsnyheter

Karin Lundström Rawden

GTC Print AB

Hans Rehnström, Luleå

Ulf Nygård, Luleå

Hagmans Tak Norr AB

Myles Dean, Örnsköldsvik

Helikopter Brand Design AB

Maria Åström

Petra Liuski

HF Progress AB

Håkan Forsström

HjalmarE AB / Umpac AB

Andreas Strömgren

Erik Johansson

Thomas Sjöström

Jonas Holmlund, Umeå

Holmlunds Måleri AB

Andreas Lindqvist

Hultdins System AB

Per Bertilsson, Malå

Nina Näslund, Malå

Hydac AB

Nils-Erik Holmström

Torbjörn Forsberg, Timrå

Härdteknik i Piteå AB / Nordkrom AB

Ulf Isaksson, Öjebyn

Svante Björk, Öjebyn

ICON Studios AB

Ronny Lindström

Mattias Sjöstedt

Mattias Halbakken

Indexator Rotator System AB

Roland Adelsson, Vindeln

Olof Fridolfsson, Vindeln

Olov Englund, Vindeln

Integpro AB

Lars Erhardsson, Umeå

Peter Wallmark, Umeå

InterNos Industriservice AB

Benny Aveling

Ahmed Zaatar

Intime International AB

Lars Nordström, Luleå

JIT Mech AB

Per Lindqvist, Robertsfors

Thomas Lundmark, Robertsfors

Kalix Tele24 AB

Michael Persson, Kalix

Knightec AB

Daniel Palmlöf, Umeå

Mikael Sjödin, Umeå

Jens Wennersten

Knowit Norrland AB

Jan Westberg, Umeå

Marianne Lundberg, Luleå

Komatsu Forest AB

Lars Lindqvist, Umeå

Kompetenslaget AB

Peter Strand, Piteå

Helena Strand, Piteå

Koneo Skellefteå AB

Rolf Forsell

Koverberg Consulting AB

Lars Koverberg

Krogen i Skogen

Marielouise Biström, Mensträsk

Bosse Biström, Mensträsk

Kåge Gjutmek AB

Johan Melin, Kåge

Kåge Smide & Mek AB

Larsove Nyström, Kåge

Källan Hotell Spa & Konferens

Åsa Lindmark, Åmliden

 

Lappvattnets Snickeri AB

Katarina Frank, Burträsk

LEAB Group AB

Mikael Stenberg, Lövånger

Lisa Löfroth, Lövånger

Anders Lindmark, Lövånger

 

Leva i Norr AB

Olof Eliasson

Fredric Rönnholm

 

Lindbäcks Bygg AB

Lars Eriksson, Piteå

Magnus Olofsson, Piteå

 

LKAB

Tage Lundin, Kiruna

Roger Hansson, Gällivare

Loeld Presenterar AB

Lars-Peter Loeld, Vendelsö

Logart Bil AB

Jan Emilsson

John Widborg, Stockholm

LokaKonsult AB

Lorentz Karlsson

Lumine Led AB

Curth Brännström, Umeå

 

Lycksele Kommun upphandling

Eric Lundström, Lycksele

 

Lycksele Plåtprodukter AB

Stefan Nordström, Lycksele

MacSupport AB

Richard Lindström

Anna Lindström

Malå GeoSciense AB

Ida Lindholm, Malå

Henrik From, Malå

Malå/Norsjö Kommun näringsliv

Johanna Näslund, Norsjö

Martinsons Såg AB

Per-Anders Eklund, Bygdsiljum

Ulrika Wågberg, Umeå

Maxieffect AB

Marcus Karlsson, Stockholm

MCN Produktion AB

Christer Nyström

MedieMakeriet AB

P-O Sjödin

Medlefors Hotell & Konferens

Martin Hedqvist

Lennart Rasmussen-Lagnehag

Metso Sweden AB

Alf Magnussson, Ersmark

Michael Boström, Ersmark

Ulf Åström, Ersmark

Lillemor Lagerhjelm, Ersmark

Meva AB

Torbjörn Wahlberg

MICT AB

Mikael Hedlund, Umeå

MYAB Solutions AB

Jan Gunnarsson, Umeå

Robert Nilsson

NCC Construction Sverige AB

Lars Andersson, Sverige

Leif Jakobsson, Umeå

NEX Resebyrå AB

Anna Maria Bäcklund, Piteå

Nopro AB

Håkan Sandbäck, Ersmark

Nordic Light AB

Frank Berglund

Jan-Erik Burström

Nordic Sport AB

Dick Hedman

Nordtek i Kåge AB

Jimmy Koch, Kåge

Nordtek i Kåge Svets & Montage AB

Kim Nordström, Kåge

Norrbottens Läns Landsting

Oskar Stenberg, Luleå

Mikael Bucht, Luleå

Norrbottens Säljbolag AB

Elizabeth Brentmar, Luleå

Norrlandsgjuteriet AB

Peter Göttfert, Robertsfors

Nova Industri AB

Fredrik Spegel, Kalix

Andreas Persson, Kalix

Nymek AB

Åsa Isaksson, Mjödvattnet

Nymålat AB

Johan Lindblom

Nöje Event & Underhållning

Mats Bohman

OCAY AB

Fredrik Söderholm, Luleå

Bert Lind

Oliver Rey

Emma Renman, Umeå

OPTIMERA: BUSINESS i Norrbotten AB

Renée Lundgren Sandle, Luleå

Optronic Partner PR AB

Richard Wahlberg

Fredrik Eriksson

Magnus Stööph

Orica Sweden AB

Ola Sällström

Outotec Sweden AB

Anders Blom

Ann-Britt Brännström

Joakim Lidén

Papperspartner AB

Ulf Wiklund

Peter Lundström

Johan Logardt-Viklund

Martin Bäcklund, Umeå

Peab Sverige AB

Larisa Pekka, Luleå

Pept OY

Juha Enlund, Kaustby, Finland

Tony Enlund, Kaustby, Finland

PiteEnergi AB

Tim Öquist, Piteå

Piteå Kommun, inköpsavdelningen

Linda Sandström, Piteå

Plannja AB

Weronica Schön, Järnforsen

Lena Karlsson, Järnforsen

Magnus Svensson, Järnforsen

Plastex AB

Michael Johansson

Plastteknik i Ostvik AB

Gunnar Larsson, Ostvik

Proffice Sverige AB

Niclas Ericsson, Umeå

Björn Edberg, Umeå

Profile Nordic AB

Tomas Josbrandt, Piteå

Mats Niva, Piteå

Profix Verktyg AB

Andreas Hällgren

PTC AB

Roger Lundström, Kåge

PwC AB

Anders Hettinger

Rejlers Ingenjörer AB

Sven-Erik Wiklund

Renholmen AB

Erik Andersson, Byske

Repay Invest AB

Thomas Dahlbäck

Resia AB

Maria Johansson

Eva-Lena Bergqvist, Piteå

Guhn Nordberg, Boden

Ricoh IT-Partner Skellefteå AB

Thomas Ericsson

Niclas Gåhlin

ROFAB

Tomas Pettersson, Ånäset

Röbäcks Sweden AB

Per Helgesson, Umeå

Sandström Innovation AB

Kjell Stenberg, Norrlångträsk

SCA Forest Products AB

Robert Byström, Obbola

Magnus Blomberg, Piteå

SCA Obbola AB

Henrik Forsman, Obbola

Semantix Språkcentrum AB

Jonas Vesterlund, Umeå

SEMCON AB

Krister Efverström, Piteå

SEW Eurodrive AB

Curt Westerlund

Staffan Lundsten

SILF Competence AB

Carina Dahllöf, Stockholm

Ola Granell, Stockholm

Sanna Bengs, Stockholm

Marlene Johansson, Umeå

Siljum Mekan AB

Marcus Eklund, Bygdsiljum

SkandiaMäklarna AB

Fredrik Wikström

Skanska Sverige AB

Mikael Ådahl, Örnsköldsvik

Niklas Byström, Umeå

Skebo AB

Patrik Sundberg

Skelack AB

Jonas Keijser

Skellefteå Drive Center AB

Bengt Astergren, Fällfors

Maria Sandström, Fällfors

Skellefteå Kommun upphandlingsenheten

Ulf Wiklund

Stig Bergström

Skellefteå Kommun Näringsliv

Bengt Ivansson

Skellefteå Kraft AB

Curt Eliasson

Malin Wikberg

Roland Holmlund

Skellefteå Rostfria AB

Niklas Lindh

Skellefteå Stadshotell AB

Kenneth Lindberg

Skräddarens Tvätt & Hyrservice AB

Anders Larsson

Siv Kvarnström

Anders Orrstjerdt, Luleå

Smarteyes AB

Adam Wikström

Robert Skragge, Stockholm

Smurfit Kappa Kraftliner AB

Lina Danielsson, Piteå

Anne Persson, Piteå

Karina Westlund, Piteå

Snidex AB

Bengt-Åke Lundberg, Burträsk

Sogeti Sverige AB

Tommy Eriksson, Umeå

Mona Holmström, Umeå

Patrik Bernhardsson, Umeå

Jörgen Bohlin, Umeå

Berit Vonstad, Luleå

Peter Hedström

Solviks Folkhögskola

Wiveca Ögren, Frostkåge

SSAB EMEA AB

Mattias Berggren, Luleå

Alf Nilsson, Luleå

Robert Palo, Luleå

SSC Klingan AB

Staffan Hällgren

Fredrik Nystedt

Stena Recycling AB

André Jonsson

Annika Winkvist, Göteborg

Erik Selin, Kiruna

Jan-Erik Johansson, Piteå

Anders Nilsson, Luleå

Mikael Lönnback, Umeå

Fredrik Johansson, Umeå

Thomas Peterson, Göteborg

Stefan Nilsson, Åmål

Stena Stål AB

Ulf Forss

Stenberg Företagsrådgivning AB

Magnus Stenberg

Stilmekaniska AB

Tomas Ståhl

StjärnaFyrkant AB

Pär Viklund

STV AB

Anders Stenlund

SunPine AB

Veronica Isaksson, Piteå

Markel Jonsson, Piteå

Svansele Vildmarkscamp AB

Thorbjörn Holmlund, Svansele

Sveaskog AB

Mats Oja, Kalix

TDC Sverige AB

Roger Westermark, Umeå

Teamteknik AB

Kent Wikström

Techwryte Consulting

Örjan Arvidsson, Bureå

Telavox AB

Lennart Johansson

Niklas Rådahl, Umeå

Thomas Boman, Luleå

Ola Rylander, Örnsköldsvik

Christer Wecksell

Magnus Svensson

TeleMäklarna Sverige AB

Svante Blomqvist, Piteå

Christer Öhman, Piteå

Terminalen Executive Search AB

Peder Hansson, Luleå

Trätrappor i Norsjö AB

Håkan Lundgren, Norsjö

Tyréns AB

Helena Markgren

Ulf Wiklund, Umeå

Tåga Konsult AB

Håkan Törnblom, Luleå

Roger Aitomäki, Kiruna

Umeå Universitet

Liselotte Lundqvist

Underhållsteknik Nord AB

Peter Eriksson

Nils Larsson

Nils Pettersen

Ursviken Technology AB

Patrik Hedström, Ursviken

Maj Grundström, Ursviken

Waren International AB

Anna-Lena Johannesén

Anders Larsson

Vetab AB

Örjan Delborn

VIA EGENCIA AB

Monica Holmgren

Kjell Widman

Wibax AB

Tomas Sandström, Piteå

Eva Blom, Piteå

Lilian Atthem, Piteå

Wikan Personal AB

Kenneth Vidmark

Tomas Vidmark

Vision Reklam & Dekor AB

Jenny Nyström

Visma Commerce AB

Marcus Bernhardsson, Stockholm

Jenny Klein, Stockholm

WSP Sweden AB

Anders Wikström

Anders Enquist

Västerbottens Bandtransport & Miljöservice AB

Rauno Leppiaho, Ursviken

Västerbottens Läns Landsting

Christina Holmgren, Umeå

Maria Lindblad, Umeå

Jan Stenman, Umeå

Zacco Sweden AB

Johanna Forsgren Israelsson

Zone Systems AB

Ronny Berglund

Roger Pehrsson

Åbyns Bygg AB

Michael Jackson

Jonas Bergmark

Denise Jonsson

Älvsbyhus AB

Petter Larsson, Älvsbyn

 

Samarbetspartners

Inköpardagen i Norr genomförs i samarbete med dessa företag

Tack till våra partnerföretag som bidrar till att göra Inköpardagen i Norr möjlig